Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szédülés, imbolygás és ugráló...

Szédülés, imbolygás és ugráló kép előttem. Mentális vagy szervi?

Figyelt kérdés
Mindjárt egy hete, hogy el kezdtem szédülni. Megjártam a fülészetet, neurológiát, háziorvost, noha sehol semmi (CT-t vagy MR-t nem voltak hajlandóak csinálni). Egyszer kicsit jobban érzem magam aztán megint visszaesek és kikészít az érzés. Érzés leírása: olyan, mintha a fejem húzna valamerre mikor sétálok, vagy forgolódom. Kimegyek az utcára, és olyan "idegesen" látok magam előtt mindent. Olyan, mintha nem tudnék nyugodtan körbenézni, hanem gyorsan ugrál a "kép" amit látok. Elegem van, hogy jár a kép előttem, ha megmozdítom a fejemet. Bevásároltam rengeteg mindent, amit természetgyógyász is javasolt, plusz betagent is szedem. Egyik nap úgy éreztem, mintha jobb lenne, majd utána folytatódik ez a rémálom. Kaptam tornagyakorlatokat is, de nem tudom érnek-e valamit. Gonoltam futok egyet, meghajtom magam de nem merek elindulni sem, ugyanis a boltig szörnyű volt elsétálni...kezd elegem lenni. 28/F

2020. okt. 9. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha pszihológushoz mész, akkor klinikai szakpszichológust válassz.
2020. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Esetleg még ennek utána nézhetsz. Binocular vision dysfunction és vertical heterophoria

Hagyományos szemészeti vizsgálatokkal nem kimutatható

[link]

[link]

[link]

2020. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsót nem annyira értem. Egyébként nyíregyházán volt olyan vizsgálatom, ahol egy szemüveget raktak a fejemre, egy pontot kellett néznem, és minden irányba rángatta a doki a fejem, és a szemüveg figyelte a szemem mozgását, ami az egyensúlyközpont ingerenciáját mutatja meg. Ezen a vizsgálaton minden irányban jó ingerületű volt az egyensúlyi központom. Érdekes, hogy tegnap estére valahogyan jobban éreztem magam. Most reggel 8 van, egyelőre jó, de van bennem egy belső kis félelem, hogy vajon mikor kezdődik megint...
2020. nov. 24. 07:59
 14/18 A kérdező kommentje:
És igen, ma is előjött ez az egész...
2020. nov. 24. 17:30
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia! Van valami változás azóta? Én elmentem a szempátia látás fejlesztés központba. Ott kiderült, hogy nem dolgozik jól együtt a két szemem.Ez okozhat ilyen tüneteket. Kapta megy szemüveget, ami elvileg 2-3 hónap alatt rendbe hozhatja, ha mégsem, akkor terápiával lehet. Olyan szemészeti vizsgálatokat TB alapon sehol sem néznek, amik ott voltak. Érdemes lehet kipróbálni
2020. dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Nekem ugyanilyen szédülésem volt viszont eléggé rányomta a mindennapjaimra a bélyeget.


Csak javasolni tudom csináltassatok nyaki gerint rötgent, ne MR-t mert azon nem fog látszódni de a rötgenen igen nekem a kiegyenesedett lordosis miatt van.


Annyit jelent, hogy a nyaknál ugye kellene lennie a gerincben egy természetes görbületnek de az ki van egyenesedve ez okizhat szédülést, fülzúgást stb...

Viszont egy hozzáértő mondta, hogy az MRen ez nem látszik mert fekszel ezért mindneképp a rötgen kell.


Nekem erre írtak fel betasercet ezt szedem így nem szédülök de amint abbahagyom hamar elkezdek megint...

2020. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Mindkettőt csináltattam, nekem is ki van egyenesedve. Én betagent kaptam de az nem segített. Nekem javult a szédülésem, ám még nem tökéletes. Nagy eséllyel pszichés alapon van, pláne, hogy csomó más tünetem is jelentkezik...

2021. jan. 6. 23:38
 18/18 anonim válasza:
Mi lett a végeredmény hogy mitől érzed ezeket ? Tökre ugyan igy vagyok én is olyan érzés mint ha be lennél rugva
2023. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!