Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól nevezhető valaki...

Mikortól nevezhető valaki paranoiásnak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 14:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Na végre, megeredt a nyelved/kezed😄 Ennek alapján amit leírtál, egyértelmű, hogy paranoia, vagy kezdődő paranoid zavar.
2020. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a paranoia és a paranoid zavar közt?
2020. okt. 11. 16:25
 13/18 anonim ***** válasza:
Ugyanaz
2020. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
csak nem akartam szóismétlést
2020. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem az. Kényszergondolat, ahogy az orvos fogalmaz. Vannak gondolatok, melyekbe az ember ha beleéli magát, akkor erős rosszérzéseket tudnak okozni.

A laikus okoskodókra akik bármiféle ismeret nélkül akarnak eldönteni dolgokat (még szakember helyett is) nem kell hallgatni.

2020. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15.ös. Köszönöm a válaszod.


A Doktor azt mondta, hogy azért nem paranoia, mert nem éri el a téveszme szintjét ez a gondolat.

S azt is mondta, ha téveszme lenne, akkor nem tudnánk ész érvekkel hatni rá. Egyszerűen biztos lenne benne és minket is ellene irányulónak tartana.

2020. okt. 11. 17:10
 17/18 anonim ***** válasza:
Paranoiás amikor annak diagnosztizálják.
2020. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mibajotok van? Igen is szellemes volt az első!


Egyébként az én megfogalmazásom szerint akkor paranoias valaki, ha normalis dolgokat felnagyitva szorong. De ez csak az én konyhanyelvi megfogalmazasom. A testveremre nemreg hivtam rendort es elvittek kenyszergyogykezelesre, egyelore paranoiat allapitottak meg neki.



Konkret pl amirol tudok; mindig mindenko zsidóbérenc vagy nigger es figyelik őt. Tevet nem leehet neznj mert az embert megfigyelik, hozzatartozo settopbox eleve a satan talalmanya. Egyszer csillag vezerelte, de okostelefont se hasznaljon soha senki

2021. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!