Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most mi? Mit tegyek?...

Ez most mi? Mit tegyek? Skizofrén vagyok? Esetleg paranoiás?

Figyelt kérdés
Mindig is láttam árnyékokat a szemem sarkából, de ezek persze annyira nem nagy dolgok, mindenki lát ilyeneket. Már kb. egy éve hangokat is hallok. A közvetlen közelemben hegedültek, minden vonást egy sikoly kísért vagy órákig nem tudtam aludni egy hangos, zúgó hang miatt, amikor ezt másnap megemlítettem azt mondták, hogy semmit nem hallottak. Nemrég olyan dolgokat találok ki, amikről tudom, hogy nem valószínűek, minden felnőttre pedofilként tekintek, nem merek mezítláb elmenni itthon felnőttek (vagy akár a szüleim) előtt, mert mi van ha lábfétisük van (ez inkább a férfiaknál). Aztán, most már néha látok is dolgokat, nemrég elszaladt előttem egy pók, erre felugrottam, és erre eltűnt. Egyszer egy fehér kéz felnyúlt az ágyamra, de mire lenéztem, hogy mi nyúlt fel nem volt ott semmi. Néhány napja nem merek tükörbe nézni, mert félek attól, hogy valami ott lesz mögöttem. Mit tegyek? Félek és ezzel nem tudok kihez fordulni.

2020. okt. 3. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2020. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok horrort nézel! Inkább a matekleckében mélyedj el!
2020. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kellet, hogy valami történjen veled, hogy érzékelsz dolgokat amit más nem.


Így látatlanban én azt javasolnám keresd meg pl. a "kék-vonalat" ott szakképzetten el tudnak irányítani a megfelelő emberhez.

2020. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Az nem fontos, a lényeg az, hogy a tinédzser korban vagyok

#2 Nem nézek horrort, de ha már ennyire érdekel a matek is kény van ^^

#3 Köszönöm, végre egy értelmes válasz. Mit kell pontosan tennem?

2020. okt. 3. 20:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Innen már menni fog: [link]
2020. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen fordulj szakemberhez (pszichiáterhez/klinikai szakpszichológushoz), ne akard a szőnyeg alá söpörni a problémát! Tinédzserként a szüleid nélkül ez nehéz lesz, szóval hacsak nem borzalmasan rossz velük a viszonyod, mondd el nekik a problémádat.


Az, hogy képes vagy felismerni a problémát mindenképpen jó jel, a skizofréniára általában nem jellemző. (Bár nem vagyok szakember, ne kövezzetek meg, ha tévednék.)


A "hány éves vagy?" kérdésnek az volt a jelentősége, hogy a skizofrénia tipikusan tinédzser-fiatal felnőtt korban jelentkezik.

2020. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6, A "hány éves vagy?" kérdésnek az volt a jelentősége, hogy a skizofrénia tipikusan tinédzser-fiatal felnőtt korban jelentkezik.


köszi. én kérdeztem, és éppen ezen okok miatt

2020. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Öhm a szakemberrel két baj van:

1. A városomban a pszichológusok nagyon rosszak

2. A szüleimmel rossz biszonyunk van, ha elmennék egy pszichiáterhez (ami 20 perc kocsival, nem vinnének el) akkor is én lennék a hibás, mert kavarom a dolgokat, egy csomó üzemanyag pénz, stb. Max anyit tennének, hogy Bibliát olvasnak, vagy ilyesmi.

Olvastan pszichológiai könyveket és elvileg nem olyan kevés azoknak a száma akik beismerik.

Ja, oké csak attól féltem, hogy ezzel arra akar utalni, hogy kicsi vagyok az ilyenekhez, vagy valami ilyesmi, de akkor #7 Bocsánat, hogy egyből támadóként kezeltelek.

2020. okt. 3. 20:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ez szomorú. Akkor én is (#6) a kék vonalat tudom csak javasolni, bár ha a szüleid nem képesek belátni, hogy ez ugyanolyan probléma, mintha testi betegséged lenne, akkor nem tudom, kívülállók mit tudnak tenni érted.


Amire szükséged van, az elsősorban az antipszichotikus hatású gyógyszer (csökkenti a hallucinációkat) és a pszichoterápia (segít feldolgozni a problémádat és megtanulni hogyan élhetsz vele együtt). Mindkettőt pszichiáter szakorvos rendelheti csak el.


Háziorvossal engednek egyedül beszélni? Ha igen, találj okot rá, hogy eljuss az orvoshoz és beszélj vele, hátha meg tudja győzni a szüleidet, hogy szakorvosi segítségre van szükséged. (Az ilyen dolgok diagnosztizálása és kezelése nem a háziorvos feladata, de felismerni fel fogja, ha egy kicsit is emlékszik az egyetemi pszichiátria előadásra.)


Jobb híján várd meg, amíg betöltöd a 18 évet. Felnőttként (és mondjuk saját jogosítvánnyal) nagyobb mozgástered lesz, nem leszel annyira a szüleidhez kötve. De mint mondtam, törekedj minél hamarabb szakorvoshoz eljutni!

2020. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még egy dolog. Próbáld meg a szüleidet akkor is, ha úgy gondolod, nem fognak segíteni rajtad. Mint azt te is beláttad, paranoid gondolataid vannak, és sokszor rossz szándékot feltételezel, ott is ahol nincs ilyen. Akkor lehetsz csak biztos benne, hogy a szüleid nem segítenek a problémádon, ha megpróbáltad.
2020. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!