Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris lennék, vagy valami...

Bipoláris lennék, vagy valami más bajom van? Mire utalnak ezek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most kezdtem az okj-t. Tavaly elkzedtem pszichológushoz és pszichiáterhez járni (előtte is voltam már).

Közepesen súlyos depresszióval, szorongással és pánikbetegséggel lettem diagnosztizálva. Eleinte mikor már rendesen szedtem a gyógyszereimet 10mg scippát és reggel este 1-1 0.5mg frontint szedtem és segített is egy ideig aztán úgy tűnt nem elég és 20mg-ot kezdtem el szedni a scippából.

Szedtem egy jó ideig hatott is, de aztán valahogy egyik napról a másikra megváltoztak az érzéseim és hangulatom. Ideges lettem hogy a pszichiáterem nem veszi fel a telefont és úgy éreztem tök felesleges a gyógyszer, nem segít, ki más tudna segíteni rajtam ha nem én? Menni fog egyedül is és amúgy is tök jól érzem magam és sz*rok a többiekre. Borzasztoan sok energiam lett, nagyon sokat festettem, jól éreztem magam de aztán elharapódzottak a dolgok. Folyamat mentem valahova, folyamatosan pörögtem de közben mégis ideges és ingerlékeny voltam. A párom közölte velem h fura vagyok és vissza kéne mennem mire kiakadtam hogy mar boldog sem lehetek?! Aztán elkezdtem többet inni alkoholt mint előtte, nem akartam okj-ra menni, úgy éreztem hogy elég jó terveim vannak ahhoz hogy megéljek szakma nélkül, felesleges minek tanuljak. Míg végül odáig jutottam, hogy kipróbáltam a fűt és többször is csináltam. Ez az időszak tartott kb 4 hónapig egy kisebb kb másfél két hetes megszakítással amikor a nyári munkahelyemen pánikrohamot kaptam, abban kb két hétben nem tudom behatárolni pontosan hogyan voltam.

Borzasztóan szégyellem magam azok miatt amiket tettem és mondtam.

Jelenleg furán érzem magam, ingerlékeny vagyok és érzékeny mégis be nem áll a szám, olyan fura. Néha olyan érzésem van mintha egy álomvilágban lennék.

Szerintetek mi bajom lehet?

Vissza kéne mennem...?



2020. okt. 14. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez van nálam is


23F

2020. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy bipoláris szerintem, másrészt az orvos nem diagnosztizált téged ezzel.
2020. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én arra értettem az egész kérdést, hogy lehetséges-e, hogy félrediagnosztizáltak depresszióval? És más van a háttérben?

Mert szerintem ez így nem depresszió.

2020. okt. 14. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A szorongásoldókhoz majdnem minde ki hozzá szokik. Pont most tanultam róla. Ez így működik, ahogy leírtad, hat, aztán több kell. Ezért kell nem csak a tünetet, hanem az okot is kezelni. A gyógyszer csak átmeneti segítség kellene, hogy legyen, aztán szépen lassan, ahogy terápiával javítotok a szorongáson, el lehet hagyni a gyógyszert. Persze orvosi utasításra. A füvet felejtsd el!

Nekem kicsit olyan, mintha, hú pontosan nem tudom jót írok e, de mintha lennének psgichózisos állapotaid. Nekem is szokott lenni, olyan kicsit, mintha nem itt lennék, kiesnek dolgok, olyan fura az egész állapot,nem tudom jól leírni. Simán lehet, hogy félre diagnosztizáltak, de az is lehet, hogy azóta más alakult ki nálad..

2020. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Majdnem egy hónap eltelt, azóta kétszer is voltam pszichiáternél és megállapították hogy bipoláris affektív zavarom van úgyhogy most kezdjük el az új gyógyszerezésem lamoleppel amit szépen minimum 100mg-ig fel kell húzni, frontinnal és scippával.

Ha valakinek van tapasztalata a lamoleppel megköszönném ha megosztaná velem!

Köszönöm az eddigi válaszokat, nem bántam meg hogy visszamentem.

2020. nov. 4. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!