Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lenne ajánlott...

Mennyire lenne ajánlott pszichiáterhez fordulnom?

Figyelt kérdés

oké szóval nem regélek sokat, régóta járok pszichológushoz most kezdtem az egyetemet de nem érzem úgy hogy működne a pszichológusom azt mondta ő ajánlaná a pszichiátert adott is telefonszámot de nem merem nem akarom felhívni ami van:

szorongás

véletlen erős hangulatingadozás

rengeteg fóbia

néha félek az emberektől ez szerintem az előzőhöz sorolható de ez a hangulattól függ van hogy elfog az érzés hogy úristen engem meg akar ölni valaki pedig tudom is hogy semmi okom a félelemre

túlérzékeny vagyok olyanokra mint a zene könyv film stb

bárhol vagyok bármit csinálok vagy a lábamat rázom vagy előre hátra dőlingélek lassan és minél rosszabbul érzem magam annál gyorsabban

elkezdek valamit cisnálni és akár perceken belül akár csak órákkal később de teljesen elmegy tőle a kedvem a motivációm

van hogy oskszor kérek bocsánatot akkor is ha nem csináltam semmit

van hogy elképzelem azt hoyg beszélek valakivel és megbeszélek magamba valamit de én arról tökre elhiszem hogy valóság és megtörtént aztán mikor elgondolkodok rajta akkor esik le hogy nem is

nagyon durván félek a sötétben és van hogy horrorisztikus képek jutnak az eszembe de azt se tudom honnan vagy miért és elnyomni se tudom őket legtöbbször csak elmúlnak egy idő után jobb esetben

sokszor van hidegrázásom vagy mintha valaki pl megsimítaná a hátam vagy a vállam

ha egy kevés stressz ér van hogy nem reagálok rá sehogy de van hogy már a legkisebb stresszre is úgy reagálok hogy bepánikolok rosszul leszek bőgök vagy ilyesmi ilyenkor mindig elkezdek olvasni valmait amit látok legyen az bármi akár egy tábla egy sor egy meséből vagy újságból valami ha látom olvasom magamba és kész

voltak pánikroham szerű kitöréseim

nem akarok találkozni senkivel és sehova se menni a pszichológusomon kívülé s félek nem is tudnék úgy érzem hogy az egész életem kiszúszott a kezeim közül és nem tudom újra megragadni.

nem akarok pszichiáterhez menni hogy két hétre be legyek zárva kivizsgálásra meg kezelésre meg minden és utaznom is kéne hozzá a legközelebbihez is másfél órát buszozni de azt egyedül nem vagyok biztos bnene hogy el tudnám viselni és nincs senki aki velem tudna jönni.


ezt a kérdést már tegnap 10.16 este 9 óta próbálom kitenni megfogalmazni aztán újrafogalmazni és újraés újra ne haragudjatok ha valami nem teljesen érthető


2020. okt. 17. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Foglald el magad valami hasznossal.
2020. okt. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon túlreagálod a mentális állapotod. Zavart, de túl részletes a leírásod.
2020. okt. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első hát ez a vírus maitt most mégnehezebb lenne sajnos.

második lehet hogy túlreagálom lehet hogy nem, lehet azért is részletes mert hobbim az írás, nagyon szeretem és mindig mindent részletezek, a pszichológusom is segített rávezetni arra hogy inkább írjak, mondjak bővebb hosszabb mondatokat ha jobban érzékeltetik azt amit át akarok adni, egyébiránt egy szóval is le lehet tudni ahogy az elején tettem.

azok akik üzenetet írnak azzal kapcsolatban hogy akarok-e beszélgetni, mármint személyesebben azaz cseten meg ilyenek, szerintetek aki megemlíti hogy szorong hogy fél az emberektől hogy pánikrohamai vannak néha hogy túlérzékeny hogy fóbiái vannak és egy kérdést név nélkül egy oldalra majdnem 5 óra alatt sikerült kitennie szeretne egyről a kettőre csak úgy csevegni? a kérdést azért tettem ki mert félek és nem tudom hova mit lépjek nem pedig azért mert magányos vagyok, a magánnyal rendben vagyok az nem zavar de az hogy kezdek megőrülni ebben a helyzetben már annál inkább. úgyhogy bocsi de nem nem szeretnék beszélgetni akkor se ha 24 éves fiú vagy akkor se ha 22 éves lány vagy, egyszerűen csak nem akarok és kész sajnálom. van hogy a botlban az eladóhoz sem merek hozzászólni se a szemébe nézni pedig már jópár éve találkozok vele minden héten. sajnálom de nem.

2020. okt. 17. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!