Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom, ha nem...

Mi lehet a bajom, ha nem tudok ismerkedni?

Figyelt kérdés

Nem tudok semmilyen emberi kapcsolatot kialakítani. Meg csak úgy simán beszélgetni sem. Csak azokról a dolgokról amik fontosak, munka miatt, ügyintézés, stb. De magamról nem tudok lazán beszélni. Feszült, szűkszavú vagyok.

Mi lehet velem a baj?

Járok pszochológushoz, de úgy látom ő sem érti mi van velem, mert mindig azt mondja hogy értelmes vagyok, de van bennem valami ami gátol, meg szerinte félénk vagyok.

fiú vagyok


2020. okt. 24. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a pszichológusod is említette, félénk vagy és valószínűleg alacsony az önbizalmad.
2020. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:

#1:+1

Azt kérdezte már a pszichológus, hogy mit érzel, amikor magadról kezdesz/kezdenél el beszélni? Mit jut eszedbe, amikor begörcsölsz stb!

2020. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát most mondanám, hogy van e kedved beszélni róla, hogy kicsit részletesebb kép alakuljon ki bennem, de gondolom nincs. Na én régebben ilyen voltam, és nem tudom rád ez mennyire fog illeti, de nálam a következő volt az oka. Szóval egyrészt alacsony önbecsülésem volt, de nem ez volt a fő oka, hanem az, hogy az emberek nem ismertek részletesen az egy biztonságéruetet adott. Féltem, ha jobban megismernek, akkor nem fognak barátkozni. Nyílván az alacsony önbecsülésem miatt azt hittem, hogy én nem vagyok olyan jó, barátkozásra méltó. Féltem olyanokat mondok, gondolok, amiket ki tudnak majd használni. Aztán kipróbáltam, megnyíltam és rájöttem, hogy nem így van. Volt egy másik oka is. Az pedig az volt hogy nem volt önismeretem. Nagyon sok dologban nem volt véleményem, nem tudtam olyanokat magamról, hogy Pl milyen stílusú zene tetszik. Szóval ilyenek. Nálam ez a két fő oka volt. Nem tudom ez rád illik e.
2020. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél magadról mesélni? Mi a hobbid, mi az amitől úgy érzed te magad vagy, amit szeretsz, amiben flow állapotban vagy? Ha nincs ilyen, akkor eleve értelmetlen a kérdés, hogy miért nem tudsz magadról beszélni. Ha van, és szűk körben meg tudod osztani, akkor csak mentálisan kell gyakorolni elképzelni a szituációt, ugyanazt a nyugalmat, amit egyedül, vagy szűk körben érzel, amikor ismeretlennel beszélsz.
2020. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj másik pszichológus hoz!


A jelenlegi ezek szerint szrt sem ér!

2020. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!