Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni súlyos...

Mit lehetne tenni súlyos szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Már kb. 10 éve szenvedek emiatt. Ha rámjön akkor minden bajom van nagyon erős szívdobogás, izzadás, szédülés, hasfájás, hányinger, legrosszabb esetben olyan érzés, hogy elfogok ájulni ilyenkor nem tudok koncentrálni semmire csak imádkozok, hogy ne legyek még rosszabbul. Amióta 1 éve dolgozni kezdtem (kereskedelemben) csak még rosszabb lett minden. Nem bírom már de félek, hogy nem találok másik munkahelyet soha többet és ha a szüleim nem lesznek akkor hajléktalan leszek. Egyetemre szeretnék menni de későn jöttem rá és sajnos nem lett jó az érettségim és amúgy se hiszem, hogy menne mert nem vagyok elég okos hozzá.😢

Magányos vagyok, senki nem érti meg ezeket a dolgokat és ismerkedni se tudok a szorongásom miatt. Nincs kedvem semmit se csinálni már étvágyam sincs nagyon tönkre ment az életem bár sose volt a legjobb de egyre csak rosszabb lesz. Sokszor az öngyilkosság is eszembe jut próbáltam is de végül nem mertem megtenni.

Nem tudom mit tegyek 😥



2020. okt. 29. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Jártál már orvosnál v. pszichológusnál???
2020. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd el, amiért nyersen fogalmazok.


Hagy már abba az önsajnálatot!


"senki nem érti meg ezeket a dolgokat" - De, biztos van a 7 milliárd emberből, aki megérti, és nem csak te küzdesz ezzel a problémával.


"ismerkedni se tudok a szorongásom miatt" - Barát vagy párkapcsolat céljából, gondolom mindegy, ugyanaz a vége, ha sehogy nem megy. Miért élőben kellene kezdened? Először legyetek csak levelezőpartnerek. Tudtommal sok társkeresőn vagy nem feltétlen társkeresőn lehet azt jelölni, hogy barátkozás céljából, vagy lesz ami lesz. Aztán odaírod őszintén, neked ez a problémád. Ergo senki nem erőlteti rád 2 üzenettel később, hogy találkozzatok, üljetek be valahova. Aztán, ha eléggé megbízol, akár évek múlva, ki tudja, lehet lesz belőle valami.


"Nem bírom már de félek, hogy nem találok másik munkahelyet" - Keress másikat, aztán ha felvesznek, örülj, és örülj azért is, mert megcáfoltad magad.


"Egyetemre szeretnék menni de későn jöttem rá és sajnos nem lett jó az érettségim és amúgy se hiszem, hogy menne mert nem vagyok elég okos hozzá" - Ezt nem cáfolom, mert te érzed, mennyire bírod és mennyi erőfeszítés kell ahhoz, amit választasz. Viszont, ettől független, szakmát tudnál csinálni, ami később jó lehet, ha váltani akarsz, és biztos lesz más, ha az amit most csinálsz, nem jönne össze.


Nem vagyok otthon a nagyon súlyos szorongásban, de biztos erre is találtak ki csoportokat, akár pszichiáter által felírt gyógyszerek... nem tudom, de azt igen, hogy vagy tényleg öngyilkos leszel, mert így nem lehet örökké élni, vagy leéled így az életet, de közben xarul érzed magad.

2020. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogyan vezeted le a feszkót? Megnyomod néha a resetet(leiszod magad)? Sportolsz valamit?
2020. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem voltam még és félek elmenni 😥 Nem szeretnék gyógyszert szedni...

Köszönöm 2-es tudom, hogy önsajnáltatás de jól esett leírni...

De igazad van csak nagyon elvagyok keseredve most. Viszont tudom, hogy tennem kell valamit mert ez így nem mehet tovább.

2020. okt. 29. 11:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem sportolok, sajnos inni szoktam néha. Meg egyéb nem túl egészséges dolgokkal...
2020. okt. 29. 11:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az kapásból baj, hogy ennyi kudarc ért, hogy ezek így megviseltek. Valami siker kéne, hogy innen kizökkenj. Nem tudom, hogy rossz érettségivel hogyan lehet egyetemre felvételini, hogy van e lehetőség ezen javítani, vagy külön felvételit megírni. Ennek utána kéne nézni. Kérdezd meg az ismerőseid is, hogy szerintük bírnád e. Mert lehet, hogy tényleg nem, de az is lehet, csak emiatt az erős kudarcérzet miatt érzed így, hogy eltorzítja szélsőségesebbé teszi azt, ahogy látod a képességeid. Én nem ismerlek, nem tudom megmondani, de akik igen, azoktól kérdezd meg. A Munkahelyet is próbáld meg, ebben is kérj segítséget. Én most úgy látom, hogy ennek a keserűségnek ami benned van, annak a nagyrészét ez a kudarcérzet okozza. Szerintem ha valami sikerélményed lenne, az sokat segíthetne. :)
2020. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

4: Jajjistenem.... inkább 10 éve szenvedsz, de nem fordulsz szakemberhez. Nem akarsz "agyturkászt", nem akarsz gyógyszert sem.


Akkor miért szívod itt mások vérét a folytonos kérdéseiddel...???

2020. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Fordulj szakemberhez kezdj el antidepresszánst szedni és végre kezdj el normális életet élni.. Mert ez nem élet. Nagyon sajnállak de tegyél meg mindent a gyógyulásért. Nekem 4.én kell befeküdjek mert énis pánik beteg vagyok és nem volt sikeres a gyógyszer beállítás.
2020. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a vodkát;)

Csak (M)Agyarországon sajnos nagyon nagy adót vetnek ki rá, külföldön jobban kijössz

2020. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorci1999 ***** válasza:
10 év az nagyon durva. Igazából ezek a szorongásos zavarok tényleg komolyak, mivel munkában és életvezetésben is akadályozó tényezők. Szerintem is fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez, és találj olyan hobbit vagy tevékenységet ami kikapcsol. És ne hallgass azokra, akik azt írják, hogy önsajnáltató vagy, mivel a problémák kiírása egyfajta stresszoldás, olyan mikor az ember fájdalomcsillapítót vesz be ha nagyon fáj a foga. Fej a fejjel, kitartást.
2020. nov. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!