Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan szorongok és...

Folyamatosan szorongok és félek a betegségektől/haláltól. A floxet nevű antidepresszánst írták fel, de nem merem szedni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és már lassan 2 hónapja (az első pánikrohamom óta) nagyon félek a haláltól, szívleállástól és hasonló dolgoktól. Napi rendszerességgel minden 10 percben ezen jár az agyam. Voltam pszichiáternél, ő csak egy floxet nevű gyógyszert írt fel, de ahogy olvasom a véleményeket sokszor több kárt okozott mint hasznot. (emiatt is félek beszedni, a hipochondriám itt is közrejátszik).Pszichoterápiára most fogok kezdeni járni, 2 hetente egyszer. Mennyire szükséges nekem ez a gyógyszer? Tényleg csak ez fog segíteni rajtam?

2020. okt. 29. 21:53
1 2
 1/12 vantel ***** válasza:
1%

Neked véged.

Ördögi kőrbe bekerültél.

Minnél inkább elhatalmasodik a pánik,félelem annál inkább romlani fog egészséged.

Részvétem!

2020. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es,ezzel nem segítettél, sőt. Most meg rosszabbul lettem kösz.
2020. okt. 29. 22:09
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Jól leszel, csak szorgalmasan járj terápiára!!


Az olyan idiótákkal, mint az 1-es, ne foglalkozz..

2020. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 vantel ***** válasza:
34%
Ha lekerülsz legmélyebb pontra,onnan már csak felfele vezet azút!
2020. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Depressziós vagy? Mert a szorongás és a depresszió nem ugyanaz. Szimpatikus volt az orvos? Meggyőző? Mennyit foglalkozott veled a gyógyszerfelírás előtt? Tényleg az van beleírva, hogy serdülőknek csak középsúlyos vagy súlyos depresszió esetén adható. Én megvárnám a pszichoterápiát, de az mért csak kéthetente van? Fizetősre kéne járnod hetente.
2020. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorító szavakat:) Ha valaki hasonló cipőben jár és idetévedt, ezt az oldalt ajánlom : [link]


(most találtam, pont a kommentekben leírtakat élem át)

2020. okt. 29. 22:29
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

A te döntésed hogy szeded v sem. Én szabtam egy határidőt magamnak hogy ha nem leszek jobban addig akkor elkezdem.


Igyekeztem egészségesebben élni, mozogni&étkezés stb.

Lefoglaltam magam

És igazából eljutottam egy olyan szintre amivel már lehet élni.

2020. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös: fizetős, de kéthetente adott időpontot... így is borsos a 15ezer/alkalom. A pszichiáternő nem írt kórlapot, nem mondta mi a "betegségem" csak felirta a gyógyszert. Egyébként szimpatikus volt, sokat beszéltem vele. Egyébként a pszichológus akihez járok (fogok, eddig 1 alkalom volt) nem ugyanaz a személy aki a gyógyszert írta.
2020. okt. 29. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hááát, én megkockáztatnám gyógyszer nélkül, illetve megbeszélném részben a pszichológussal, részben a pszichiáterrel a gyógyszerrel kapcsolatos aggályaimat. Szembesíteném őket azzal, hogy mi van a betegtájékoztatóban. A te tested felett neked van döntési jogod, nem végrehajtó szereped van az orvos-beteg viszonyban.
2020. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pszichológus annyit mondott hogy a pszichiáter dolga felírni a gyógyszert, és hogy az tüneti kezelés vele meg majd a belső ügyeket és a kiváltó okot keressük és oldjuk meg. Ezzel sajnos sokat nem segített :D Pszichiáterrel még beszélek. Most jöttem rá hogy nagyobb a gondom mint gondoltam. Köszi a segítséget 9. :)
2020. okt. 29. 22:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!