Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan szorongok és...

Folyamatosan szorongok és félek a betegségektől/haláltól. A floxet nevű antidepresszánst írták fel, de nem merem szedni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és már lassan 2 hónapja (az első pánikrohamom óta) nagyon félek a haláltól, szívleállástól és hasonló dolgoktól. Napi rendszerességgel minden 10 percben ezen jár az agyam. Voltam pszichiáternél, ő csak egy floxet nevű gyógyszert írt fel, de ahogy olvasom a véleményeket sokszor több kárt okozott mint hasznot. (emiatt is félek beszedni, a hipochondriám itt is közrejátszik).Pszichoterápiára most fogok kezdeni járni, 2 hetente egyszer. Mennyire szükséges nekem ez a gyógyszer? Tényleg csak ez fog segíteni rajtam?

2020. okt. 29. 21:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

Hidd el nekem ha nem jutottál még el arra a pontra hogy mindegy mit kell beszedni csak legyen vége ennek a rémálomnak még nem jártad meg ennek a betegségnek a legmélyebb bugyrait.

Én pánikbeteg vagyok arra szorongásra szered antidepresszánst de valahogy úgy tűnik gyenge a szervezetemnek. Sokat javultam de pár napja egy epilepsziás rohamhoz hasonló tört rám és ezért kicsit újra visszaestem. És kivizsgálás céljából beis kell feküdjek. Ne félj a gyógyszerektől. Ezt valamivel muszáj kezelni. Mert ha nem akkor csak egyre rosszabb és elviselhetetlenebb lessz. Én már nem tudom elnézni aztsem hogy a szeretteimet tönkre teszem. Már csak miattuk is. Nekik is tartozom annyival hogy mindent megpróbálok a gyógyulásért. És persze hinni is kell benne. Ha törik ha szakad meggyógyulunk.

24/L

2020. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én beszélnék egy másik pszichiáterrel is, ha lehet. Felnőtt pszichiáterhez mentél?

Tudom, hogy ezt mondani könnyű, de a gyógyszer megítélésénél ne a random véleményekre hagyatkozz. A pszichiáter elvégezte az orvosi egyetemet, úgyhogy van fogalma róla, hogy mit csinál az a gyógyszer. Ha nem jön be ez a fajta, akkor úgyis mást ír fel, de az is lehet, hogy addigra nem is lesz rá szükséged.

Illetve ha mész a pszichológushoz, neki mindenképpen mondd majd el, hogy nem szeded a gyógyszert, mert tudnia kéne, főleg arra az esetre, ha a terápia magában nem lenne elég hatásos.

2020. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!