Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség nem értem a szervezetem?

Segítség nem értem a szervezetem?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy hiába fekszek le korán aludni, nem tudok felkelni időben, hiába a kávé, pl, az se doppingol már fel. Legszívesebben egész nap aludnék” de ugye ezt nem lehet, fogalmam sincs ezen a rossz szokáson hogy lehet változtatni. Csörgőóra, telefonos ébresztő sem hat, esetleg ha lerántanak az ágyról, de volt olyan is sokszor hogy aludtam tovább. Ha viszont este aludnék akkor meg nagyon nehezen sikerül általában, napirendem egyre jobban kezd felborulni, nem akarok így élni.

Hogy tudok ezen változtatni? Valami trükk/bevált praktika?



2020. nov. 5. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdetnek kivizsgáltathatnád magad, hogy mi okozza a kimerültséged, mert lehet szervi oka
2020. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen. lehet, hogy elég egy vérvizsgálat
2020. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem is sűrűn volt ilyen zűrös az alvásom ès sokszor pszichès okok miatt voltam túl aluszékony/ àllandóan fàradt vagy az elletettje, hogy szinte valamikor aludni sem bírtam és ez a kettő váltakozott. Nem feltètlenül kell szerintem testi tüneteket keresned hanem próbàld megvizsgálni, hogy mi az ami nyomaszt esetleg esténkènt. Nekem az segített, hogy ami felkavart vagy zavart azt kibeszèltem másoknak és nagyrészt ez meg is szüntette az ilyen jellegű problémàt. Ha ez sem vàlik be akkor fordulj dokihoz.
2020. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

naplóírás is jó lehet. kiírni azt, ami fáj. ha már kintre kerül, akkor könnyebb, mert nem belül rombol

(nem kell hagyományos, piros/fekete bőrkötéses. nyiss egy word-dokumentumot és hajrá)

2020. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem még alacsony vérnyomás ugrott be, nekem mindig alacsony, és eddig csak a rendszeres testmozgás segített vmit, a kávétól olykor csak fokozta a napi stresszet.
2020. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!