Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan fáradt vagyok,...

Folyamatosan fáradt vagyok, de szorongok. Ennek a borderline-hoz (diagnosztizált) lehet köze, vagy más a gond?

Figyelt kérdés

3 éve borderline személyiségzavart diagnosztizáltak nálam, 2 évig terápiára is jártam miatta.


Az elmúlt hetekben viszont még kínzóbb tünetek jöttek elő. Folyton fáradt vagyok, akármennyit alszom, sőt, még kávéval, energiaitallal is rásegítek. Tudom, hogy nem egészséges, ráadásul csak kicsivel vagyok így éberebb. Ha pedig nem fáradt vagyok, akkor szorongok, de nem tudom, mitől. Gyakran az egész testem remeg.


Mi lehet a probléma?

Ha te, vagy egy szeretted jártál így, akkor mi segített jobban lenni?



2020. nov. 6. 14:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfejtettem, hogy mostanában a szemem is gyakran begyullad. Tavaly ősszel inzulinrezisztenciát mutatott ki a terheléses vérvétel, de azóta egész szépen rendbejöttem. Lehetséges, hogy nem is pszichés alapú, és visszaestem?
2020. nov. 6. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:

A kávé/koffein is nagyobb dózisban befeszült állapotot okozhat. Ha úgysem ér semmit kávé - érdemes lenne abba hagyni. Az első 2 hét iszonyat nehéz lesz, és tuti kell pár napra fejfájás csillapító is - de utána visszatöltődnek a szervezet energia tartalékai, és valószínűleg jobb lesz..

Az idegesség miatt relaxálni kell, nyugtató zenéket hallgatni. Esetleg ha elég stabil vagy mentálisan egy kis meditáció is hasznos lehet.

2020. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Célokat is jó lenne kitűznöd ha tudsz. Olyan dolgokat amiért érdemes felkelni. (De tudom ez nehéz, mivel én is hasonló helyzetben vagyok.)
2020. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A kávés tanácsot megfogadom.


Céljaim vannak, szóval a motivációm megvan, csak az éberségért kell küzdenem.

2020. nov. 6. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:

A szorongás okozhat fáradtságot. Nagy megterhelés a szervezetnek szorongania...

Én is folyton fâradt vagyok. Szorongok is nagyon sokat saknon. Border vagyok én is amúgy.

A szorongás meg pont olyan, hogy van, de az ber egyedül ritkán tudja feltárni, hogy mitől szorong.

2020. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, erre én is gondoltam, hogy talán a szorongás fáraszt le ennyire...
2020. nov. 6. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!