Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség ha az?

Ez milyen betegség ha az?

Figyelt kérdés

Par eve van ez, hogy depressziósnak érzem magam mikor biztosra tudom hogy nem vagyok. Nagyon gyakran tömegben, iskolaban igy felek... egyszer hanytam is emiatt. Anyámmal apámmal eléggé rossz kapcsolatom van. Nincs bizalom. Az osztályon belül en vagyok a kirekesztett gyerek akihez sosem szól senki. Rengetegszer csalódom az emberekben, kibeszelnek akikben megízok. Ez milyen mentális betegséghez vezethet?

17F

Utóirat: nem megyek pszcihológushoz



2020. nov. 8. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia, pánikbetegség. Ha már a depressziót így kizártad.


Utóirat: Oké, ne menj, szenvedj inkább, ha ez neked jó.

2020. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg lehetsz, de ezzel mindenképp orvoshoz vagy szakemberhez kell fordulnod
2020. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Többféle mentális betegséghez is vezethet, javaslom, minél előbb keress fel szakembert, mert ilyen dolgok igenis kiválthatnak depressziót is. Sosem lehet biztosra tudni, a legtöbb beteg nem tudja magáról, hogy beteg. Fiatal vagy, ilyenkor meghatározóak az emberi kapcsolatok, így ha ezekben több ponton törés ér téged, akkor annak lehetnek negatív hatásai a mentális egészségedre nézve. De pszichológus még annak is kellhet, akiket nem érnek folyamatos, vagy nagyon durva traumák.
2020. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat.
2020. nov. 17. 11:09
 5/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló tüneteim kezdtek el jelentkezni néhány hónapja.

Én is azt éreztem tömegben/buszon/plázában, hogy szorongok és hányingerem van. (Azóta hordok magamnál egy zacskót is, mert félek, hogy mi van ha hányni fogok az erős hányingertől.)

Szerintem kezdj el pszichológushoz járni, hátha segít megoldani a problémát, hiszen még nagyon fiatal vagy.

Biztos az is hatással van rád, hogy rossz a kapcsolatod a szüleiddel.

Pont ezért segítene szerintem hogyha lenne valaki, akinek őszintén elmondhatod, hogy mi bánt. Hátha sikerülne megtalálni a probléma gyökerét.

2020. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!