Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Saját pszichénk működését...

Saját pszichénk működését oktatni kellene, már az általános iskolában?

Figyelt kérdés
Egyes gondolkodók szerint, nem ismerjük saját lelkünk működését, ezért nagyon kiszolgáltatottak vagyunk a politikának.

2020. nov. 13. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Saját psziché működését még a felsőoktatásban sem értik.

2020. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes ezzel foglalkozni, mert hatással van az életünkre, kapcsolatainkra.

A politikát nem keverném bele.

Nem biztos hogy általános iskolában oktatni kéne. A gyerekek elég szemetek tudnak lenni és kifordíthatnak dolgokat. Nekik annyit kéne tanítani ebből, mint pl az egészséges életmóndból tanulnak (egyél sok gyümölcsöt, és sportolj) szinten viszont érdemes ezzel foglalkozni.

2020. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen! Gyermekkorban sérül a legtöbb ember. Nekem felnőttként évekbe telt felépülni a gyermekkori traumáimból (szülő halála, másik szülő elvesztése, nárcisztikus nevelő, gyermekkori abúzus egy rokon férfitól). Nem mondom, hogy teljesen felépültem, de dolgozom rajta. Szerintem a gyermekek nyelvén igenis foglalkozni kellene az egészséges emberi kapcsolatokkal, a saját psziché működésével és azzal is, hogy felállítsák a saját határaikat. A legtöbb felnőtt önbizalomhiányos, szeretethiányos, traumatizált, vagy egyszerűen csak képtelen normális stílusban kommunikálni. Szerintem mindezt meg lehetne előzni és egy egészségesebb társadalmat nevelni. Ha otthon nem tudja a szülő megtanítani (mert pl ő sem tudja/ő is valamilyen sérülést hordoz), akkor valahol meg kellene tanulni. De legalább az asszertív kommunikációt... És nem mellesleg a kreszt is... Bár ez nem tartozik ide, de ez is fontos lenne szerintem.
2022. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szintén, egyes gondolkodók szerint a gyermekkorban szerzett reakciók szerint élünk. Ezt nagyon sok embertársamnál tapasztalom, ezért lenne fontos korán, játékosan elkezdeni. A mesékkel talán a legtöbb kárt okozzuk: mindig a jó győz, elég ha én jó vagyok.
2022. jún. 18. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!