Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak budapesten téveszmés...

Vannak budapesten téveszmés skizofréniára specializálódott terápiás csoportok? Hogyan lehetne egy ilyenre jelentkezni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A skizofrénia tünete a bizarr téveszme. Gyógyszeres kezelést igényel elsősorban, pszichoterápiától nem múlik el.

Egyébként csoportok a kórházakban vannak. Neked lenne rá szükséged?

2010. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mert október végéig nem érek rá befeküdni kórházba.
2010. aug. 11. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy kérdezgetlek tovább, mert nem tiszta. Tehát nálad megállapították a skizofréniát? Be vagy állítva gyógyszerre? A kezelőorvos javasolta a csoportot?

Vagy csak öndiagnózis miatt mennél kórházba?

Ugyanis, ha akut pszichotikus téveszméid lennének, már elvitt volna a mentő. Az írásodból sem ez jön le.

2010. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kb 2 hónapja diagnosztizálták nálam a paranoid skizofréniát. Az orvos beállított gyógyszerre ambulánsan, reggel 100 mg este 150 mg quetiapint írt fel. Azóta rendszeressé váltak a pánikrohamaim, szorít a szivem körül, gyakran úgy ébredek, hogy az egész bal oldalam zsibbad. 2 hetente mentem vissza a pszichiáterhez ezekkel a panaszokkal, múlt héten neki ebből valószínűleg elege lett, írt egy papírt és azt mondta, hogy ezzel bármikor befekhetek önként egy pszichiátriára gyógyszerbeállításra. Én erre nem érek rá novemberig, mert tanfolyamom van, és muszály levizsgáznom, de szeretnék valamennyire túllenni ezen a betegségen is, ezért gondoltam, hogy elkezdek keresgélni, hátha ambulánsan is tudok gyógyulni addig. De lehet, hogy félregondolok valamit a terápiás csoportokkal kapcsolatban. Alapvetően azért szorongok, mert már 25 éves vagyok, és nincsenek barátaim, nincs érdeklődési köröm, elszigetelődtem, és egy nagyon csúnya szerelmi ügyön próbálok túllenni. Lehetségesnek tartom, hogy azért szerettem bele egy lányba, mert van ez a betegségem.
2010. aug. 12. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez a betegség előjött nálad... Tudnod kell, hogy ebben senki sem hibás, te sem vagy az!

A paranoid skizofrénia a jobb indulatú skizofréniákhoz tartozik a lefolyást illetően, feltéve, ha jó a gyógyszerelése. Tehát mindenképpen megéri beállítani! Ha jó a beállításod, az rengeteget javíthat az életminőségeden, munkaképességeden, emberi kapcsolataidon.

Én bevállalnám azt a 2 hét (max) kórházat a helyedben!


Ami gond, hogy muszáj gyógyszert szedni, nem lehet másképpen kezelni ezt a betegséget. A terápia abban segít, hogy jobban el tudd fogadni önmagad, megtanulj ezzel együtt élni.

Mindenképpen ajánlatos keresni egy olyan kezelőorvost, aki szimpatikus neked, jól együtt tudtok működni.

Tudom, hogy nehéz barátokat találni, hogy magányos vagy. Ha befekszel a kórházba, ott lesz csoport, fogsz sorstársakat találni, akik megértenek téged is és támogatnak lelkileg.

Jó egészséget kívánok és minden szépet továbbra is!

2010. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még az is lehet, hogy borderline személyiségzavar az a paranoid skizofrénia... Persze ezt így látatlanban nem lehet megmondani.
2010. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A terápiás csoportot tényleg azért szeretném, mert elszigetelődve érzem magam. Októberig kibírom valahogy...
2010. aug. 13. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!