Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofréniára utalhat?

Ez skizofréniára utalhat?

Figyelt kérdés

13 vagyok, és társasági ember, akiket sokan szeretnek, ha lehet így mondani :).

De gyakran úgy gondolom, hogy van valami felettem, egy őramgyal, vagy védőszent, aki segít a kisebb -nagyobb bajaimon, de cserébe aprobb dolgokat csinálok neki, például más filmet nézek, mint amit akartam volna, vagy más pólót veszek fel, stb... Nagyon nyomaszt a gondolat, hogy ez a skizofrénia egyik tünete lehet...amugy én eddig a valláshoz hasonlitottam, imádkozás helyett én ezt csinálom, csak nehogy ebbe őrüljek bele...

Valaki mondja meg kérem


2011. aug. 27. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, számomra ez fura, de nem hiszem, hogy 13 évesen előjönnének a skizofrénia tünetei. Inkább az aggasztó, hogy már 13 évesen ilyeneken agyalsz
2011. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem schizofrénia. A schizofrénia a pszichózisok közé tartozik, ahol a betegek elveszítik a valósággal való normális kapcsolatukat (olyasmit érzékelnek, ami csak a fejükben létezik, a valóságban nem: pl. hangokat hallanak, téveszméik vannak). A vallásos meggyőződés nem tekinthető téveszmének. Ha más ruhát veszel fel, mint amit akartál volna, vagy más filmet nézel, az inkább kényszeres tünetnek tűnik, nem pszichotikusnak. Nem vagyok szakember, de a legjobb tudásom alapján ez a véleményem. Ha rosszul érzed magad, fordulj pszichológushoz, segíteni fog!
2011. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

"...társasági ember, akiket sokan szeretnek"


- azért az "akiket" remélem csak elírás:)))))

2011. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj tényleg, bocsi, nem képzelek magambol többet, nyugi :D. Soha senkiben nem merült fel, hogy beteg lennék, mert remélem, ez nincs is így. A kényszerbetegségre én is gondoltam, utánanézek.

És megpróbálok nem "agyalni" ezen, de azért örülnék még véleménynek...

2011. aug. 27. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Aztaaa! :O Azt hittem, csak én vagyok "ilyen" :D Én 20 éves vagyok, annak idején nekem épp 13 éves korom táján kezdődött el az az egész :-) De nyugi, ezzel semmi probléma nincsen! Egy teljesen más okból kifolyólag voltam pár alkalommal pszichológusnál, ahol beszámoltam neki erről is (engem is aggasztott, azt hittem én is, hogy skizó vagyok), és azt mondta, hogy ezzel csak akkor lenne probléma, ha 1-ténylegesen úgy érzékelném, hogy hallom, amiket "mond" (tehát ha hallási hallucinációim lennének) 2-ha elkezdene olyan dolgokra utasítgatni, hogy ugorjak ki az ablakon, stb 3-ha nagymértékben akadályozná a mindennapjaimat 4-ha rettegéssel töltene el ez a dolog, stb. :-) Szóval nyugi, nekem a szakember a saját szájával mondta, hogy ezzel nincs gond!


Igazság szerint én hiszek benne, hogy ez a valaki létezik, mert bebizonyította nekem többször is. Emiatt a legtöbb ember hülyének nézne, ezért csak a legjobb barátaimnak beszéltem róla.

2011. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy milyen véletlen :O:) nagyon örülök ennnek, és ekkora kő még sohasem esett le a szívemrő!

Ugyan így gondolom, nekem is bizonyította, és a négy pontbóp egyik sem igaz erre, remélem, soha nem is lesz!

Köszönöm nagyon a válaszod!

2011. aug. 27. 22:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! Örülök, hogy segíthettem! :-)
2011. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez nem normális dolog. Szóval ne mondjátok, hogy nincs semmi probléma, minden ok stb.

Nézd, az, hogy pl. az akaratod ellen cselekszel, amikor nem azt a ruhát veszed fel, amit akarnál. nincs rendben. És jól értem, hogy ezzel teszel eleget a védőangyalod segítségének? Ne érts félre, nem hülyének nézlek. Én jól tudom, milyen dolgok vannak. Tudom pl. hogy létezik menny és pokol, Isten és Sátán. Egy biztos, aki valóban segíteni tud neked a hétköznapokban, az Isten. Lehet, hogy az, akit a védőszentednek hiszel, Ő. De Ő nem kéri cserébe, hogy olyan dolgokat tegyél, amiket nem akarsz. Illetve van olyan, hogy te valamit nagyon kívánsz, Ő pedig nem szeretné, ha megtennéd; de akkor is a te érdekedet nézi. Szóval szerintem próbáld ki, hogy beszélsz vele. Lehet, fura lesz, hogy úgy érzed csak te beszélsz. De ha jól figyelsz, akkor meglátod, Ő válaszol.

2011. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon nyomaszt a gondolat, hogy ez a skizofrénia egyik tünete lehet..."


Már ebből nyilvánvaló, hogy nem vagy skizofrén.


A megőrüléstől való rettegés egyébként szorongásos tünet, az meg, hogy dolgokat csinálsz azért, hogy a sorsot, vagy az őrangyalt, stb. kiengeszteld, kényszeres jelenség. Ha mindenáron magadra akarsz bizonyítani valami pszichiátriai problémát, akkor a szorongás és a kényszeresség környékén keresgélj. Beteg pedig akkor vagy, ha a sajátos elképzeléseid és viselkedésed érdemben gátol a munkában, tanulásban, párkapcsolatban vagy érdemben rontja a közérzetedet és hangulatodat.

2011. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Szinte teljességgel kizárnám a skizofréniát,itt már sokan leírtak több cáfolatot is ezzel kapcsolatban,ezeket nem ismételném meg.Ha nyomaszt a gondolat,hogy az általad érzékelt jelenségek a skizofrénia tünetei lehetnek,az már alapból kizárja ennek a lehetőségét.Szorongást és kényszert mondanék így látatlanban,de nem szeretek ilyesmivel dobálózni,szóval ha nem befolyásolja nagyban a mindennapjaid ez a jelenség,ha továbbra is tudod folytatni a normális életviteled,akkor nincs miért aggódnod.
2011. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!