Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja a figyelemzavarom...

Mi okozhatja a figyelemzavaromat? Ha adhd-s lennék, akkor már kiskortól jelentkeztek volna a gondok, de csak két éve van jelen ez a probléma, aminek az intenzitása és gyakorisága csak nőtt az elmúlt két évben. (most 16 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Általában elég nehezen tudok koncentrálni és nem is tudom sokáig fenntartani. Elkezdtem szedni a Lecitint és a Magnéziumot egyszerre, a magnéziumot 10 napig szedtem és már első nap adott egy kis löketett,de a gondot nem oldotta meg. Most csak a Lecitint szedem (1200mg) és a helyzet nem valami rózsás. Próbálkozzak még a magnéziummal vagy menjek el valamilyen hozzáértő emberkéhez? Ha igen pszichológushoz vagy pszichiáterhez kellene? Volt már valakinek hasonló problémája?

2020. nov. 18. 20:15
A kérdező szavazást indított:
Lecitin
Magnézium + lecitin
Csak magnézium
Szedj valami mást, leírom
Pszichológus
Pszichiáter
Valahol máshol kellene keresni a megoldást, leírom
10 szavazat
 1/5 anonim válasza:
100%
Nekem ugyanez volt, azt mondta az orvos, hogy vashiány
2020. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom azt is
2020. nov. 19. 07:11
 3/5 Angel3000 ***** válasza:
56%
Szia! A gyerekkori ADHD-ban jellemzô a rossz iskolai teljesitmëny! A tûnetek a serdûlèssel mèrsèklôdnek!
2020. dec. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes kivizsgálás ami magában foglalja a vérvételt. Aztán D vitamin orvossal iratva 800 Ft 3 havi adag. Vitaminban, ásványi anyagokban gazdag étkezés probiotikum. Aszkorbinsav magyarul C vitamin Magnézium pótlás esetleg B komplex. Ha 1-2 hónap után még mindig megvannak a tüneteid, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mennyire van rendben a családi háttér anyukád apukád tesó kivel milyen a kapcsolatod? Zavar é valami vagy valaki otthon? Hogy érzed magad a suliban? Ha valami gáz van, akkor csakis pszichológushoz!
2020. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
en amugy is figyelemzavaros vagyok, de azt vettem eszre, hogy a kozossegi media meg rosszabb hatassal volt ra, pl tiktok, instagram, youtube. mivel ezek rovid ideig tarto, de nagyon intenziv ingerek, meg inkabb lecsokkentik az attention span-t. (figyelem idotartama). ha te is hasznalod az ilyen oldalakat, probalj meg par hetre letorolni oket, hatha jobb lesz. ha nem, akkor pszichologushoz menj el, valoszinuleg tud segiteni
2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!