Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek súlyos szorongással?

Mit kezdjek súlyos szorongással?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta van szociális fóbiám és egyre rosszabb. Nincs sok életkedvem és magányos is vagyok. Olyan egyhangú minden, és évek óta úgy érzem, soha semmi nem lesz jobb. Állandóan fáradt vagyok, de mégse tudok aludni. Egész napomat semmittevéssel töltöm, nincs semmi energiám. Még iskolába járok, ami csak ezerszer erősebbé teszi a szorongásom, mivel alapból amiatt alakult ki. Rendesen félek bejárni. Egyre több dolog miatt szorongok és fizikai tüneteim is egyre gyakrabban vannak. Nem tudom mit tegyek, minden nap egy szenvedés. Fáj minden. A jelenlegi helyzetemben meg főleg úgy érzem, minden összeomlik. Volt egy nagyon jó barátom, aki járt pszichológushoz meg aztán pszichiáterhez is hasonló meg még súlyosabb gondokkal, de rajta semmi sem segített. Ti voltatok már ilyesmi helyzetben? Ha igen, tudtok adni valami tanácsot? Aki depresszióból gyógyult ki, annak hogy sikerült?

2020. nov. 19. 04:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most én is átérzem kicsit a helyzeted.

Olvass vagy nézz videókat a YouTubeon amik a pozitív gondolkodásról szólnak (pozitív megerősítések). Nézz meg egy vígjátékot. Étkezz egészségesen egyél sok gyümölcsöt. Próbálj meg lazítani vegyél egy forró fürdőt. Vegyél illat gyertyát gyújtsd meg rakj be egy relax zenét és pihenj. Írd le mindennap hogy miért vagy hálás. Nekem ezek a dolgok rengeteget segítenek ha mélyponton vagyok és hamar sikerül kilábalni belőle.

2020. nov. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan ebben vagyok sajnos és rá jöttem hogy valóban az iskola és a kollégium miatt van. Amíg nem kerültem középiskolàba semmi gond nem volt. Fojton ideges vagyok, stresszes, egyáltalán nem tudok senkivel foglalkozni... ilyen dolgok.

És amikor haza jövök sem tudok úgy helyre jönni. Azon gondolkodtam hogy itt hagyom a sulit de hüje lennék mert utolsó gimis évem van. Én is jártam pszichológus pszichiáterhez de nem segít. Amikor ezeket érzed dugd be a fülhallgatód és azt a zenét amit legjobban szeretsz hallgasd. Nekem ez jön be.

2020. nov. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem a legelső alkalommal, de tudsz találni olyan pszichológust, aki tud segíteni, személytől függ kinek ki tud segíteni.
2020. nov. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem keress fel egy pszichológust és mondd el neki a problémádat, hátha tud segíteni.

(Esetleg egy pszichiátert is felkereshetsz, ő is be szokott utalni pszichoterápiára.)

Szerintem egy minimális szinten oldani fogja a szorongásodat, hogyha tudod, hogy próbálsz ellene tenni.

Egyébként én személy szerint az autogén tréninget javaslom neked.

Pszichológusnál lehet egyéni, meg szokott lenni csoportos is, bár az lehet, hogy most jelenleg a vírushelyzet miatt nem megoldható.

2020. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!