Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom legyőzni a...

Hogyan tudom legyőzni a távolabbra való utazástól való pánikot?

Figyelt kérdés
Néhány éve nem igazán tudok távolabbra utazni kb. 100 km-nél. Hamarosan kb. 250 km-re kellene majd elutaznom és már félek tőle. Általában ilyenkor gyomorgörcs, szédülés tompaság kap el. Lehet valahogyan ezt kezelni vagy létezik bármilyen gyógymód?

2020. nov. 22. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
a mentális betegségeket a pszichiátrián kezelik
2020. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Vagy "alapozz be" egy kicsit, mint sokan pl. a repüléstől való félelmükben. Nem elegáns, de működik!
2020. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ezen elöszőr neked kell elgondolkodnod. A miértjén. Más erre nem fog tudni megfelelő választ adni, mert ez minden esetben más váltja ki és egyénfüggő. Nézz vissza a saját életedbe. Jobb esetben megkapod a választ. Ennek leküzdêse is elsősorban rajtad múlik.
2020. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En a sarki boltbol alig birtam hazabotorkalni, mert panikbeteg voltam. Lennek. Az orvos altal felirt Xanax es vegul antidepresszans segitett. Azota repulovel is surun utazom, kiveve most. Hosszu eveim voltak alternativ megoldasok vegigprobalasara, de vagy csak atmenetileg, vagy egyaltalan nem hasznaltak.
2020. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nekem is hasonló a bajom, sajnos 40-es éveimre ott tartok, hogy a Balatont még nem láttam, pedig 350km-re van tőlem. Nekem az segített amikor távolabb mentem otthonról, hogy amikor jött a feszültség akkor azzal nyugtattam magam, hogy csak az elmém szórakozik velem és kreálja ezeket a gondolatokat.
2020. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem általánosban volt hasonló problémám, mindig hányingerem volt annyira féltem az utazásoktól. Aztán egyszer beült mellém egy aranyos lány egy pesti kirándulásra menet, és teljesen elfeledtette velem a rosszullétet, olyan jól éreztem magam.

Még azt tudnám ajánlani hogy nézz videókat, filmeket, engem az teljesen ki tud kapcsolni, észre se veszem hogy telik az idő körülöttem.

2020. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Ezt utazási fóbiának nevezik, akik szoronganak az utazástól. Ezt az egèsz folyamatot a vegetativ idegrendszer szabályozza, amely kèt részre oszlik. A szimpatikus idegrendszer a stresszhelyzetben kialakuló stresszválaszèrt felel. A paraszimpatikus idegrendszer pedig a szervezet èletènek mindennapos fenntartását szolgálja, fontos szerepe van az emèsztès ès a kiválasztás szabályozásában. A kèt rèsz egysègkènt, egymást kiegèszitve funkcionál, támogatva a szervezet egèszsèges mûködèsèt. Megpróbálhatnád; azzal, hogy kevèsbè tudatositod a gondolatokat ès az èrzèseket, amikor èszrevesszed, nyugtázzod ôket, ahogyan jönnek ès mennek, akár 50 százalèkkal csökkentheted a szorongás èrzèsèt. A „nyugtázás“ gyakorlásához elèg koncentrálni a lègzèsre, csak követni minden egyes belègzèst ès kilègzès èrzèsèt. Ha ugy èrzèkeled, hogy gondolataid az utazás miatti aggodalmak felè kalandoznak, egyszerûen csak „cimkèzd“ ezt az èrzèst „gondolatkènt“. A nyugtázással nem próbálod megállitani a szorongással teli gondolatokat, csak tudomásul veszed, hogy ott vannak. Gyakorlás; próbálj vizualizálni egy bèkès helyet, amely segit nyugalomban ès bèkèben èrezni magad. Kèpzeld el rèszletesen, milyen környezet segitene elûzni az aggodalmat ès feldobni a hangulatod. Pèldául egy bèkès erdô, a falevelek közè beszûrôdô fènyekkel, madárhangokkak, erdei virágot illatával stb.
2021. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem pánik, hanem fóbia. A pánik csak a fóbia tünete.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2021. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!