Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antipszihotikumrol mi a...

Az antipszihotikumrol mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
Káros gyógyszer???

2020. nov. 26. 17:22
 1/9 A kérdező kommentje:

Explemed 5mg-ot szedek es be vagyok nagyon lassulva tőle.

Létezik, hogy ennyire lelassít?

Szuleim mondták, hogy hagyjam abba, mert zombinak tunok.

2020. nov. 26. 17:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmiféleképpen se hagyd abba! 3 lehetőséged van:

- ha még a szedés elején kell pár hét mire hozzászokik a szervezeted később ezek a mellékhatások enyhülni fognak, de nem fognak teljesen elmúlni

- csökkentsd az adagot az orvossal megbeszélve

- válts gyógyszert, lehet neked ez nem jön be

2020. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
Káros, mivel addiktív. Én az elsővel ellentétben inkább azt ajánlom, hogy inkább ne szoktasd rá egyre jobban magad.
2020. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

3-as, az explemedet az alábbi tünetek esetén használják: "Olyan felnőttek és 15 éves vagy idősebb serdülőkorúak kezelésére alkalmazzák, akik olyan dolgokat láthatnak, hallhatnak vagy érzékelhetnek, amelyek valójában nincsenek ott, gyanakvással, téveszmékkel, beszéd és viselkedésbeli zavarral és érzelmi elsivárosodással járó betegségben szenvednek. Ezek a betegek depressziósak, önvádlók, szorongók vagy feszültek is lehetnek."

Ezek után tényleg azt javaslod egy mentálisan beteg embernek hogy ne szedjen gyógyszer? Ezekre nem lehet rászokni mivel antipszichotikumok, vagyis nem okoznak semmilyen eufórikus vagy egyéb addiktív hatást, egyszeren megadáyozzák a hallucinációkért felelős agytúlműködést.

2020. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom segitsegetek.
2020. nov. 26. 18:47
 6/9 A kérdező kommentje:
3 napja nem szedem es nem vagyok rosszabbul
2020. nov. 27. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, nem véletlenül írták fel neked. Nem káros, szedd nyugodtan. A "zombiság" idővel enyhül.
2020. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy rosszabbul mert még nem ürült ki a gyógyszer a szervezetedből.. Nem viccből írták fel neked ezt a gyógyszert. Perpill egy időzített bomba vagy. Kell kb 1-2 hónap mire kellőképpen hozzászokik a gyógyszerhez a szervezet, addig meg valahogy ki lehet bírni hogy zombi vagy, nem a világ vége. Még ha az lenne hogy egész nap hánynál a gyógyszertől vagy napok óta nem tudnál aludni tőle, ennyi ki kell bírni
2020. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én truxalt szedtem pszichotikus depresszió miatt. Zombi voltam az első héten, folyamatosan szédültem és nagyon be voltam lassulva, de egy idő után ezek enyhültek. Idő, míg hozzászokik a szervezeted.
2020. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!