Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi is pontosan a passzív...

Mi is pontosan a passzív agresszívitás?

Figyelt kérdés

Szóval eddig csak annyit tudtam meg hogy van valami személyiségzavarom passzív agresszív vonásokkal.

Ez most akkor egy konkrét személyiségzavar akar lenni vagy valameik személyiségzavarhoz tartozó altípus.

Vagy nem meghatározott egyéb személyiségzavar. Vagy ez most mi akkor?



2020. nov. 27. 14:09
1 2 3
 1/23 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
És miért segít az, ha beskatulyázod magad valami mondvacsinált "diagnózissal"? A passzív-agresszív egy viselkedésforma, amikor valaki gyáva ahhoz, hogy felvállalja az érzéseit és ezért azokat "burkoltan" közli a környezetével. Pl. látványosan megsértődik és nem lehet vele kommunikálni.
2020. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem skatulyázom be magam ilyen diagnózissal vagy akármivel sőt ellentétben nem is igazán értek eggyet ezzel.

Elvileg nálam konkrétan pont arról van szó hogy túl sok feszültséget és indulatot gyomok el magamba.

Sőt azért sem értek eggyet ezzel a dologgal mert általában azért ki szoktam tudni fejezni az érzelmeimet.Igaz nem én vagyok a szakember de rohadtul be nézett valamit a pszihológus.

2020. nov. 27. 17:15
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Például:

Megsért a másik, de te nem mondod a szemébe, hogy ez rosszul esett. Ha rákérdez, azt mondod, hogy nincs semmi baj, és sütsz neki egy süteményt... Amit aztán direkt odaégetsz, hogy nesze, b+ .


Kb. ilyesmi.

2020. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló is írta: passzív-agresszív viselkedésforma, ahogy a neve is kifejezi, olyan agresszió, amely nem hangos, csapkodó, nyilvánvaló megjelenési formájú, hanem a "jól nevelt, illedelmes" emberek sajátja leginkább, akik nem fejezik ki nyíltan a haragukat és a sértettségüket.


Nekem az exem mondta rám gyakran, pláne miután elegem volt abból, hogy folyton csak veszekedtünk és azt mondtam, hogy én többet nem fogok veszekdni és ordibálni, így ő maradt egyedül a kiabálásaival, én meg ültem csöndben várva, hogy majd lenyugszik, mert én így nem kommunikálok. Erre mondta, hogy én meg passzív agresszív vagyok.


Az lehet tán segítségedre, hogy harag, düh és agresszió mindig fájdalomra reakció, ergo nagy fájdalom esetén - legyen akár lelki, akár testi - az, aki nem kiabál, üvölt, ordít, hogy valami fáj neki, hanem magában tartja a fájdalma által gerjesztett haragját és pl. tényleg csak magában duzzog vagy forrong, az a passzív-agresszív viselkedés például.

2020. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Oké értem eddig hogy ez egy viselkedési forma és nem személyiségzavar, de azt mondta a pszihológus hogy van személyiségzavarom is.

Na ezt a részét nem értem hogy akkor ez mien személyiségzavarhoz társulhat?

2020. nov. 27. 20:58
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt inkább egy pszichiáter mondja, a pszichológusok nem diagnosztizálnak és sokszor ez is a jobbik út. A mentális problémák nagyon nehezen körülhatárolhatóak és fölösleges, hogy az ember azt higgye magáról, hogy ő ilyen vagy olyan, majd utánanézve a neten végül pszichésen idézze elő magánál az adott tüneteket... A passzív agresszió bármilyen személyiségzavarhoz társulhat, sőt személyiségzavara NÉLKÜL is lehet valaki passzív agresszív.

Passzív agresszió az is, ha csak csendben sírdogálsz egy sarokban, mindig csak akkor hüppögve egyet, amikor arra jár valaki. Vagy ha mártíromkodsz, direkt háttérbe szorítod magad és degradáló megjegyzéseket teszel magadra. Vagy pl. valaki beáll eléd a sorba és te nem állsz ki magadért, csak közlöd, hogy jaj hát ha sürgős, én persze ráérek... mintegy "vegye észre magát" a másik. Vagy érvelési hibákat használsz. Pl. egy családtagod lemond egy közös programot és te azt mondod erre, hogy sajnálod hogy neki ennyire nem fontos a család.

2020. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy fogalma sincs mi bajod, de a lényeget elérte, hogy betegnek érezd magad! Olyan pszichológust keress, aki beszélget veled és nem címkét akaszt a nyakadba teherként. A fél világ betegség tudatban szenved ez a legnagyobb probléma!
2020. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem a pszihológus akasztotta a nyakamba ezt a dolgot hanem utolsó előtti beszélgetésen próbált valamiket magyarázni hogy a rorsach-teszt arra mutat rá hogy

túl sok indulatot és agressziót fojtottam el magamba.

Erre kérdeztem rá én hogy ez ijen passzív agresszív dolog akar lenni?

És mondta hogy igen de erre nincs kódjuk meg valami ilyesmi.

Google-ba próbáltam keresgélni hogy ez most akkor mi?

De a google azt is írja hogy egy önálló személyiségzavar meg azt is írja hogy csak viselkedés forma.

Ezért nem tiszta a kép.

2020. nov. 29. 19:27
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A személyiségzavar az nem gyógyítható ellenben a viselkedészavarral!
2020. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
Valami bátor kókler lehet, aki pszichológus létére diagnózist állít fel. Pszichiáter feladata diagnosztizálni.
2020. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!