Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más depressziós mennyire érzi...

Más depressziós mennyire érzi magát nyugdíjasnak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nyugdíjasnak? A körülöttem lévő nyugdíjasok életvidámak, aktívak, barátkozósak, összejöveteleket szerveznek minden nap, együtt kártyáznak, iszogatnak, utazgatnak ide-oda. Egy depressziós epizód alatt aligha viselkedek így.
2020. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy érti, hogy "öreg a lelke". Fiatal testbe sokat látott lélek van zárva, amitől úgy érzi, hogy a körülötte lévő velekorúak még tapasztalatlanok, "éretlenek" hozzá képest, néha több évtizeddel öregebbnek érzi magát a társaságukban. Ha nem ez a kérdés, javíts!
2020. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, otthonra bekuckózott, társaság és programok nélküli dologra gondoltam. Én ezt így élem meg.

Ti hogyan?

2020. aug. 11. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy érzem magam mint ahogy a 2. válaszoló írja, de a kérdező leírása is illik rám.

Egyre rosszabb a helyzet évek óta, úgy érzem mintha haldokolnék- valószínűleg így is van.

2020. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ahaa, így már értem (1. vagyok). Amit a 2. írt az teljesen stimmel, viszont amit a kérdező, az nem feltétlenül. Illetve az életvitelemre ez valamennyire jellemző, de nem a depresszió miatt, és nem is negatív dologként élem meg. Szeretek otthonra bekuckózni.
2020. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha több évtizeddel öregebbnek érzitek magatokat a veletek egykorúakkal, az azt jelenti, hogy idősebb párt kerestek?

Mert ez nálam megfigyelhető hogy 7 vagy tizenpár évvel idősebb párjaim voltak.

2020. aug. 12. 08:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Én semmilyen párt nem keresek. :D
2020. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igen, az idősebbek mindig jobban bejöttek (olyan 10-12 év plusz), náluk érzem, hogy lelki szinten is tudunk kapcsolódni. Ellenben idősebbekkel csak platonikus kapcsolataim voltak, párkapcsolat szempontjából velem korúaknál próbálkoztam, de sosem működött sokáig, mindig azt éreztették, hogy nem vagyok komplett és valami baj van velem, pedig tudom, hogy ez nem igaz. :D
2020. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez elég durva, azt éreztetni hogy nem vagy komplett.
2020. aug. 12. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából csak nem értették sosem, hogy a szorongásom, rossz kedvem nem rájuk irányul, s ők nem csinálnak semmit sem rosszul. Kell egyfajta érettség ahhoz, hogy ne vegyen mindent magára az ember, és hogy együtt próbáljon fejlődni egy másik emberrel, akár mentálisan is. Szinte mindenki a könnyű utat keresi, azt veszem észre, részben meg is értem. Szóval elég halott ügy mentális betegséggel ismerkedni. :D

Mondhatja bárki, hogy előbb gyógyulj meg és csak utána keress kapcsolatot, ez mind szép és jó, csakhogy 10 éve vagyok szorongásos depressziós.

2020. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!