Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon gáz ha én az utcán nem...

Nagyon gáz ha én az utcán nem hordok maszkot? Asperger szindrómás autista vagyok és sajnos csak maximum 20-30 percig tudom elviselni magamon, amíg a boltban vagyok, de néha ki kell jönnöm onnan is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem van egy olyan problémám, amit szenzoros tultöltődésnek neveznek. Sokáig gyerekként ruhát is nehezen viseltem. A mai napig is csak bizonyos anyagokat tudok elviselni magamon. Azonban maszkot a járvány miatt mindig magamra erőltettem az áruházakban, mert nem szeretnék fertőzni, vagy megfertőződni. Viszont, most, hogy az utcán is viselni kell, majdnem mindenhol, sajnos nem tudok már eleget tenni ennek a társadalmi kihívásnak. Egyszerüen egy idő múlva úgy érzem, mintha égetné a bőrömet, és elvesztem a kontrolt és melt down jön. aki nem tudja milyen a szenzoros tultöltődés, annak egy kis ízelítő. https://www.youtube.com/watch?v=IcS2VUoe12M


Nem tudom mitévő legyek, élnem nekem is kell, vásárlonom és mozognom nekem is kell. Én egyedülálló vagyok, nem állok gondnokság alatt, viszont elszomorít, mennyire nulla vagyok néha :(


( TUDOM hogy autizmus spektrum zavarral nem kell viselnem, nem a jogi probléma aggaszt, mert nekem a boltba se kéne felvennem, hanem az idegesít, hogy megint csődöt mondtam)


2020. nov. 28. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem gáz, hiszen beteg vagy. De ha el tudod látni magad, miért nem rendelsz online? Én csak a szemüveg miatt nem vagyok képes viselni, ezért a lehető legkevesebbet töltöm az utcán, mindent rendelek.
2020. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Erre a szenzoros túltöltődésre nincs valamilyen agykontroll/terápia?

Megmondom őszintén, ez a jogi szabályozás az autistákra nem volt valami okos dolog. Ő értük nem kár, vagy mi? Nem értem a logikát. Oké, nehezebben viselik el magukon, de attól még ugyanúgy egy járvány közepén vagyunk és ha megfertőződnek (sajnos így egyszerűbben), ugyanúgy meghalhatnak mint bárki más.

2020. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendelek, de ételt muszáj vennem a boltban! Azt nem lehet csak úgy rendelnem, mivel 2 hét mire kihoznák, illetve nem csak egy helyről veszem az ételeimet.
2020. nov. 28. 21:51
 4/8 A kérdező kommentje:
"nehezebben viselik el magukon". sajnos némelyikünk nem nehezebben, hanem egyáltalán nem tudja elviselni annyira sem mint én!
2020. nov. 28. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem, és gondolom hiába mondja nekik bárki is, hogy ezzel a saját és családtagjaik egészségét veszélyeztetik.
2020. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint jobban érzem magamat maszkban mert eltakarja az arcomat és biztonságban érzem magam tőle.
2020. nov. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is autista vagyok. Nálam is szokott lenni szenzoros túltöltődés, de a maszkhasználatot szerencsére pont nem befolyásolja, azt elviselem magamon. Viszont ismerek olyan személyt, aki egyéb okból, mentális betegség miatt nem tud maszkot hordani, és mivel se nem autista, se egyéb fogyatékossága nincs, neki nem jár felmentés. Ő kénytelen most rendelni az ételt, vagy megkérni valakit, hogy vásároljon be neki, ami még úgy-ahogy megoldható, viszont mióta az utcán is kell hordani, még egy rövid sétára se tud kimenni a friss levegőre, mert az ő egészségügyi problémájára nincs felmentés. Tényleg nagy hülyeség volt ez a szabályozás így abban a formában. Nem minden autistának jelent gondot a maszkhasználat, és nem mindenki autista/fogyatékos, akinek gondot jelent. Más formában kellene ezt szabályozni. Szóval ne szomorkodj, nem az autizmusoddal van probléma, hanem magával a szabályozással.
2020. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs valami olyan anyagú maszk amit jobban szeretsz? Én is alig bírom hordani így hogy az utcán is kell. Mindig tiszta víz lesz (pára), és az orrom is folyik tőlem. (csak ha rajtam van)
2020. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!