Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magasan funkcionáló autisták...

Dorci1999 kérdése:

Magasan funkcionáló autisták vagy asperger szindrómások ti hány évesen vesztettétek el a szüzességeteket?

Figyelt kérdés
Csak érintettek válaszoljanak!

2020. nov. 6. 22:53
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Aspi vagyok, 19 voltam.
2020. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok szerint lehetek Aspergeres vagy enyhén autista is.

Még nem vesztettem el.

(27/F)

2020. nov. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
11, megerőszakoltak.
2020. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3, ez nagyon durva, sajnálom!


Válasz: 22.

(Fiú vagyok)

2020. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az előző vagyok, kicsit részletezvén: ha én ilyesmit kérdeznék, azt vagy azért tenném, mert túl korainak, vagy túl későinek tartom a dolgot...

Szerintem nincs ilyen, mindennek eljön az ideje. Ha sietteti az ember (főleg egy lány), akkor lehet komoly lelki sérülésekkel is gazdagabb lesz... Van egy lány ismerősöm, aki 30 volt, amikor elvesztette. Egy barátom nővére meg 34.

2020. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

17-18

f/42

2020. nov. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen (csak 1.5 hónap híján 23)

A lényeg ebben az, hogy óvodás korom óta érdekeltek a lányok. Szóval emiatt volt nekem túl későn a 22 év. Iszonyatos szenvedés volt kibírni, amíg végre lett barátnőm. (Akkor is úgy, hogy neki kellett rámenősnek lennie - pedig én is akartam. Most nem a szexről beszélek, hanem az érzelmi kapcsolatról, az ismerkedésről, udvarlásról - és természetesen a szexről, amikor eljön az ideje.)

Engem hiába próbáltak vigasztalni a sok süket dumával, hogy "nem kell elkapkodni" vagy hogy "sokan megőrzik a szüzességüket ennyi idős korban is" - ez rohadtul nem segített. Szenvedtem mint a kutya (és azóta is) ezen a téren. Persze minden más területen is az emberi kapcsolatokban, de az összes együttvéve mind eltörpül emellett: Szerelem, tartalmas párkapcsolat egy nővel - ennek a hiánya.

Gyerekkoromban tudtam már, hogy barátaim nem lesznek - de nem is kell. Csak barátnőm legyen! Nagyon hiányzott!

Nyilvánvalóan nem a szüzesség elvesztéséről szólt és szól a dolog - mert az csak a természetes következménye a párkapcsolatnak - hanem az intim, tartalmas emberi kapcsolatok kialakításának a képességéről. Mivel ebben jóval a "normális" alatt voltam, iszonyatosan szenvedtem a hiányától.

Nem tudom, hogy a kérdező tudatosan tette-e fel ezt a kérdést, de nagyon beletalált!

A legszörnyűbb, hogy a magamfajtára mindig rámondják, hogy "őt nem érdeklik a lányok" vagy: "későn érő". De ezzel az erővel örökre "későn érő" maradhat az ember!


Tehát a kérdés lényege nem az, hogy az Aspergeresek mikor vesztik el a szüzességüket, hanem az hogy miért olyan sokára!

A válasz pedig a társas készségek kialakulása, a személyiség fejlesztése - amire minden gyereknek szüksége van, csak az autistáknak és az aspergereseknek jóval okosabb és felkészültebb fejlesztésre van szükségük (legalábbis ebben a társadalomban amiben élünk).

Ha simán odamehettem volna egy lányhoz azzal, hogy "Szia, tetszel nekem, szeretnék megismerkedni veled!" akkor már tizenévesen lett volna barátnőm. De ez zaklatásnak minősül vagy jobb esetben csak bénának - helyette meta-kommunikációval kell valahogy jelezni, amihez nem értek most sem (pedig sok ilyet láttam filmekben). :)

Marad a "csodabogár-image" - ha szökőévenként egyszer bejön. :(

2020. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még sehány.
2020. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még nem


15

2020. dec. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesztettem el


33 / N

2021. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!