Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet embernek ennyi diagnózisa?

Róbert dávid kérdése:

Lehet embernek ennyi diagnózisa?

Figyelt kérdés

Paranoid skizofrénia

Generizált szorongás

Kataton skizofrénia

Bipoláris affektív zavar,jelenleg kevert tünetek.

Enyhe depressziós epizód

Közepes depressziós epizód


Ennyi diagom van,sokszor öngyilkos gondolataim vannak,egyedül érzem magam,dolgozni nem tudok,az orvosom rokkantságit el akarta volna intézni de ugye nincs annyi munka visszonyom,29/F



2020. dec. 9. 06:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De olyan nincs, hogy egy idoben van ket kulonbozo ilyen diagnozisa, es marhara nem mindegy, hogy a sima depressziot kezelik antidepresszanssal, vagy bipolaris depresszios fazisat hangulatstabilizaloval, hogy ne essen at a lo tuloldalara. Kerlek, mielott beszologatsz masoknak, tajekozodj a jelenlegi szakmai ajanlasokrol, protokollokrol. A depresszio a bipolarisnal egy fazis, nem onallo betegseg, es nem is ugy kezelik.
2020. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

És te hol látsz egyébként olyat, hogy 2 diagnózisa lenne?


Bipoláris

depressziós fázis


Az ahhoz tartozik.


Ayy lmao

2020. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a következők a diagnózisaim: obszesszív kompulzív zavar, generalizált szorongás, pánikbetegség, Tourette szindróma, mentális retardáció, bipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetők, pszichózis, jelenleg súlyos depressziós epizód, neurózis, borderline személyiség zavar, szociális fóbia, agora fóbia. Ezek szerepelnek a kórházi zárójelentésemben. Szóval igen létezik.
2020. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Huh hát simán :D Nekem generalizált szorongás, borderline, skizoaffektív, paranoia van, de régen major depi meg bipoláris is volt a listán, csak aztán rájöttek hogy lényegében metszi egymást sok közülük :D
2020. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 pacsi nálam is ez van
2020. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Paranoid és katatón skizofréniád van egyszerre ami azt jelenti hogy-Nem differenciált skizofrénia.

Skizofrénia legfőbb jellemzője pl az akusztikus hallucináció és az érzelmi elsivárosodás. De mivel bipoláris zavarod is van mellette vagy nem de elég csak a sima depresszíó is szóval nem teljesül az érzelmi elsivárosodás ez azt jelenti hogy Skizoaffektív zavarod van.

2020. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Bocsi sima depresszíóval elég nagy hülyeséget írtam mert pont ez a lényege hogy bipoláris depresszió kell hozzá.


Nekem

Drog és pszihoaktív anyagok okozta dependencia.

Nem meghatározott személyiségzavar

Nem meghatározott szorongás diagnozisom van.

Kórházi zárójelentés alján oda van írva hogy

Epikrízis-Antiszociális személyiségzavar és bipolaritás valószínűsíthető. Pszihológus szerint bipoláris 2es vagyok antiszociális sz.z-al de közben a jelentésébe bele van írva hogy paranoid szenzitív élmények meg jelennek ami végig vezethető a rorsach-teszt jegyzőkönyvön és hogy skizofrénia valószínűtlen de a nem pszihotikus paranoiditás irányába elmozdulás történik.

Akkor ezen hogyan igazodjon el az ember?

2020. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Én ki akartam nyírni magam aztán be vittek sümegre ott kaptam a diagnózisokat.

Közben elterelésre kell járjak ott is van pszihológusom/pszihiáterem akik mellesleg lesz...nak szerintem ezért valószínűleg el fogok menni 3.ik szakemberekhez is.

Jobban jársz ha te is meg jársz 2őt vagy 3at.

2020. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!