Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet embernek ennyi diagnózisa?

Róbert dávid kérdése:

Lehet embernek ennyi diagnózisa?

Figyelt kérdés

Paranoid skizofrénia

Generizált szorongás

Kataton skizofrénia

Bipoláris affektív zavar,jelenleg kevert tünetek.

Enyhe depressziós epizód

Közepes depressziós epizód


Ennyi diagom van,sokszor öngyilkos gondolataim vannak,egyedül érzem magam,dolgozni nem tudok,az orvosom rokkantságit el akarta volna intézni de ugye nincs annyi munka visszonyom,29/F



2020. dec. 9. 06:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, de megkell érteni, hogy amit oda alulra írnak, az tulajdonképp miket jelenthet


1, sokszor csak 1 gyógyszer miatt kerül oda valami - ez nálad nem valószinű


2, képzeld el a következőt!


Oda megy Gipsz Jakab, kap 15-60 perced a doktor úr, esetleg a kórházban reggel 3 percet viziten. Plussz, amit a nővérek elmondanak, meg a csoportokban amit a terapeuta lát


Ezekkel az információkkal kell nagyjából bingózni. Gipsz Jakab bemegy - öngyilkos gondolatok, őrült hangulat ingadozások, mi lehet ez? Beszámol depresszióról, szorongásról, egyéb problémákról. Hát, Occam Borotvája azt mondatja velünk, hogy bipoláris az úr! Bent tölt 2 hetet, megtömjük ezzel-azzal, elengedjük egy bipoláris diagnózissal. 1.5 hónap után látja újra az ambulancia, 15 perc, "gyógyszerek jók lesznek uram? Hangulat jó? Öngyi gondolat van?" Bla bla bla.


Körülbelül senkit sem érdekel mivan oda írva. Jobban vagy, vagy nem. Gyógyszer használ, vagy nem. Amíg valaki nem megy rendesen terápiára, nem fog az ellátásban senkit sem érdekelni, hogy mivan oda írva. Támpontok csupán. Gipsz Jakab amúgy lehet borderline-os, lehet ez, lehet az. Sok féle komorbiditás elképzelhető, sok zavar hasonlít egymásra, ez egy ilyen sport.


Na most, a helyzet az, hogy a fentiekből ezt lehet kiolvasni


Téveszméid vannak, mozgási rendellenességek (és egyéb, gondolom tudod mit jelent a katanóia), hangulati ingadozásaid.


Nos, én azt vallom, hogy nem hiszem, hogy bipoláris lennél. Voltál valaha mániás? Voltál valaha egyáltalán hypomániás? Ugyanis az, hogy vannak depresszív fázisaid, nos ez a szkizoval együtt jár. Nem mellesleg a gyógyszerei sem arról híresek, hogy hude vidám hangulatot varázsolnának. Ellenben valamivel jelezni kell annak, aki később a papírjaid olvassa, hogy te bizony tüneteket alapján egy bipoláris tünetegyüttest mutatsz. Mint láthatod, nem kaptál egy 300 oldalas paksamétát, hogy lelegyen írva minden, ellenben ezekből, egészen jól kilehet következtetni, hogy mi van veled.

2020. dec. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem is ismersz , csak egy vadidegen vagy honnan tudod hogy bipoláris vagyok vagy sem? :D
2020. dec. 9. 07:18
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Hogy lehet enyhe meg közepes depressziós epizód is?
2020. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Blau Kind ***** válasza:
51%
Igen, sajnos lehetséges. Van, akinek még több van. Kérjél rokkantsági járadékot, ahhoz azt hiszem nem kell sok munkaviszony.
2020. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Blau Kind ***** válasza:
39%
Ja, jó hír: a skizofréniából meg lehet gyógyulni 90 %-osan. Idővel sokkal jobban leszel.
2020. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

2


Nem mondtam, hogy nem vagy az, azt mondtam, hogy


"nem hiszem"


Nekem mindegy mi vagy, bár a kérdésed alapján kétségeid vannak. Vagy mi a cél akkor? Flexelni? Ez a betegség karriered egyik fontos állomása épp?


"Nézd mennyi bajom van, és még dolgozni sem tudok, de segély sem lesz" című műsor?

2020. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6 os te nagyon buta vagy
2020. dec. 9. 10:24
 8/18 A kérdező kommentje:
ez a skizofrénia nem olyan hogy életre szóló gyógyit hatatlan?
2020. dec. 9. 10:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Generalizalt szorongast kb az emberiseg 50-80%-a kaphatna, az nem nagy cucc.

Bipolaris es depresszios nem lehetsz egyszerre. A depresszio a bipolaris zavar egyik fazisa, beletartozik, nem kulonallo, max sokaig tart diagnosztizalni. A skizofrenia mar veszesebb, de gyogyszerekkel segiteni lehet rajta, es sokszor a bipolaris hangulatingadozasokra is antipszichotikumot hasznalnak.

2030-ra tobb depresszios-szorongos ember lesz, mint magasvernyomasos, annyira nepbetegseg, maximum nem diagnosztizaljak. Hosszutavun kifizetodobb beszedni a gyogyszereket, elmenni terapiaba, normalisan enni, es nem mergezo emberekkel venni korul magad, na meg persze szedni a gyogyszert. Ha leszazalekolnak, csak megjobban ongyilkos akarsz majd lenni, es azt gondolod, hogy az eletednek tenyleg nincs ertelme. Persze rovidtavon egyszeru megoldasnak tunhet, hogy semmit nem kell csinalnod, de hosszutavon nem eri meg.

En is bipolaris vagyok, + szorongas, ocd, panik. Szinten voltak ongyilkos gondolataim, vagtam magam szejjel, es volt, hogy nem akartam mar felkelni masnap. Ez az agy zavara, van ra gyogyszer, be kell szedni, es kesz. Tobb embert is ismerek nem egy diagnozissal, megis tanulnak, dolgoznak, gyereket nevelnek, mint barki mas. Egy jo pszichologus meg senkinek nem art neha.

2020. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%

Nagyon buta lehetek Mensa tagként...


Kapsz magyarázatot, és neked nem tetszik? Hát ez van komám


"Nem lehetsz egyszerre bipoláris, és depressziós is"


A depresszió egy klinikai állapot, aminek különböző okai lehetnek, például a bipoláris ember depressziós vagy kevert fázisa.


Ergo lehet egyszerre.


Jajjistenemasokszagertő

2020. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!