Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy működik a pszichiátria...

Hogy működik a pszichiátria (körülbelülre)?

Figyelt kérdés
4 hónap nem működő pszichológus után pszichiátert szeretnék kipróbálni. Felhívtam a helyi kórházat, mondták holnap mehetek. Hogy működik? Elmondom, hogy öngyilkos hajlamaim vannak meg bántani akarok magamat és családtagjaim, meg idegösszreoppanásom van, ilyenkor mi van? Befektetnek, vagy írnak fel gyógyszert? Eltilthatnak a vezetéstől, ha esetleg mentálisan közveszélyes rizikóm lehet? Vagy mire készüljek?

2020. dec. 9. 10:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Jaj dehogyis kötelező befeküdni. Egyáltalán semmit sem kell tenned amit nem akarsz. Írnak ki gyógyszert és otthon feljavulhatsz. Csak azt viszik akarata ellenére akinek nem csak gondolatai vannak hanem cselekszik is.

Én pánik beteg vagyok tőlem megkérdezték hogy egy gyógyszerbeállításra hajlandó lennék e be menni mert nem lettem itthon jobban az istenért sem.

Be kerültem egy részlegre ahol hasonlóan "csak" pánikosok és depisek voltak. Mindenkivel nagyon jól kijöttem. Terápiákon vettem részt amiért más egy vagyont fizet. Játszottak velünk társasoztunk elfoglaltak minket hogy kizökkenjünk és nagyon jó sokszor maga a tudat hogy nem vagyunk ezzel egyedül és olyannal beszélgetni aki átélte. A nővérek nagyon kedvesek voltak a főorvos is. Egyszerűen nem tudok rosszat mondani. És amikor jobban lettem ők mondták hogy menjek haza. Nem akarták hogy ott legyek mert nekik ez nem érdekük. Bármilyen furcsa is ez egyes beszűkült embereknek igenis segítenek ott.

Rajtam segítettek. Azóta jobban vagyok.

2020. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Jó, holnap reggel bemegyek, de nem fekszem be. Remélem nem kapom el a koronavírust, mert felmegyek a 70 éves apumhoz látogatóba 1 hétre. Igazából csak emiatt félek.
2020. dec. 9. 20:05
 13/26 A kérdező kommentje:
Vaagy mégse. Most hívott apám, hogy ott megölik az embert, mert ha kimondom az öngyi hajlamaim, akkor 3 hétre kötelezően bezárnak törvény alapján, beinyjekcóznak és ágyhoz kötöznek. Aki pedig nem bírja, az meghal. És ez itt történt a városban egy korombeli fiúval, ezt azért nem kéne mégse :\
2020. dec. 9. 20:24
 14/26 A kérdező kommentje:
Itt a cikk [link]
2020. dec. 9. 20:27
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

11


Tévedés! Ha az orvos úgy látja önveszélyes, akkor marad reggel a bizottság érkezéséig. Márpedig öngyilkos gondolatokkal ritkán szoktak kísérletezni.


A bizottság dönt másnap.


Akaratod ellenére vagy nem, de a szuicid gondolatokat igen komolyan veszik.

2020. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%

13


Ez baromság. Nem injekcióznak, csak olyan, aki olyan állapotban van.


Nem kell neki állni például ordítozni, stb.


Úristen, leirtam mivan

Ilyen helyen dolgozom, ne a nagyapád baromságaira hallgass már, hanem húzzál befelé holnap

2020. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
65%

Meg mi az hogy, aki nem bírja meghal?


Mit nem bír? Vannak olyan esetek, mikor például az olanzapine és benzo IV halált okoz, nagyjából 1:100.000 az esély rá, nem is nagyon csinálnak ilyet, ha nem muszáj.


Neked nem kell olanzapine. De, ha hasonlóan hülye vagy, akkor csak rontod a helyzetet.


Lithiumra lenne szükséged, azt pedig ott lehet beallítani rendesen, ahogy sok más gyógyszert is.


Akarod magad jobban érezni, vagy nem?

2020. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Válaszolók, szerintem olvassátok el, amit a 14. hozzászólásban linkelt a kérdező. Az a hülye, aki odamegy. Inkább egy magánpszichiáterhez lenne érdemes menni, vagy egy másik városba a pszichiátriára.

Ha oda bemegy valaki, ahova a kérdező linkelte, akkor csak azért kéne, hogy az ott várakozóknak elmondják, milyen katasztrófa az a hely, és hogy menjenek másik helyre.

Ezt a helyet be kéne zárni, nem még adni a lovat emberek alá, hogy oda menjen kezeltetni magát.

2020. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18. vagyok. Bocs, amúgy az nem derül ki, melyk kórházról van szó, vagy csak én futottam át felette a cikkben. Abba a kórházba, ahol a leírt eset történt, tényleg nem kéne menni, más kórház rendben van
2020. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy mit hisztek 😅😅

Ha szenvedni akarsz akkor szenvedjél. Ilyen baromságokat még nem hallottam mint amiket itt írtok pedig én ott voltam és láttam mi van ott és ez mind kamu amit ide le írtok. De biztos én láttam rosszul. 🤣

2020. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!