Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt még valaki aki azért...

Van itt még valaki aki azért szenved mert nárcisztikus anyja volt és ő ezért nem akar gyereket? Vagy ha van, milyen a gyereketekkel a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Lehet ezen változtatni? Nem akarok olyan lenni mint az anyám, mégis attól félek, hogy olyan lennék, és ezért inkább nem akarok gyereket. Bár az álmom az volt, hogy családom legyen, és nem gondoltam volna, hogy ez nehézséget fog okozni, mert a férjemmel való kapcsolatomban minden rendben van. Ő nem kifejezettem vágyik gyerekre, de azzal se lenne baja ha lenne, akkor szeretné. Amikor feljön a téma akkor nagyon vegyes érzéseim vannak, bizonytalan vagyok hogy jó ötlet lenne-e.

Van valakinek tapasztalata arról, hogy milyen amikor nárcisztikus szülővel eltöltött gyerekkor után (anyám egyedül nevelt) neki lett gyereke? Milyen a gyereketekkel, családdal a kapcsolat? Nem kapcsolnak be a régi, rossz "minták"? Félek, hogy valami rosszat okoznék.

32N



máj. 12. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Nekem nem lett gyerekem emiatt, de nem azért mert félek, hogy olyan vagyok mint az anyám.Akkor nem utált volna, ha olyan lennék mint ő.

A nővérem volt az aranygyerek, ő olyan lett mint anyám és lett gyereke.Hát.. nem irigylem szegény gyereket megmondom őszintén...

máj. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hogyan jutottál erre a döntésre?

Nekem azért nagyon nehéz ez, mert gyerekkoromban erről álmodoztam kb, hogy lesz saját család, otthon. Most házas vagyok ami ok, viszont ha tovább lépnénk mint a többi ember a környezetemben - sokaknak van már családja a barátaink közül - akkor valami irtóra nagy blokk van bennem emiatt. Az érzés pedig eléggé meglepő és érthetetlen, hiszen amire azt hittem hogy vágyok, attól csak rossz érzésem van... Pedig tényleg minden adott hozzá, a környezet is, de valahogy mégse tűnik jó ötletnek.

máj. 13. 06:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban sem álmodoztam gyerekről, lehet ezért. Annyira utáltam gyerek lenni, alig vártam hogy felnőtt legyek, szerintem ez is közrejátszott. Neked azt javaslom menj el terápiára, ott tudnak segíteni feloldani a blokkokat és kiderül hogy tényleg akarsz babát csak valami gát van akkor segítenek feloldani.
máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is terapia kellene.

Azon kivul, nem sertesbol mondom, de ha itt kell kiirnod errol kerdest, akkor a ferjeddel sem tudsz ezek szerint mindent megbeszelni.

Egy jo terapeuta tud segiteni mindent kibogozni.

Amugy en nem akarok gyereket es kesobb jottem ra, hogy valojaban nem gyereket nem akartam, hanem egy ferfihoz hozzalancolodni egy gyerekkel, na ezt nem akartam. A ketto nem ugyanaz. Mert elvalni el lehet, de ha gyerek is van, akkor hogy szabadul meg a ferjtol az ember, ha kifog vmi gaz szemelyt.

Egy terapeuta segit kideriteni h pontosan mitol felsz, stb.

máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A fura az, hogy az örökbefogadás valahogy szimpatikusabb nekem. Valahogy mintha akkor nem kéne szembesülnöm azzal a leuraló attitűddel hogy "te az enyém vagy" ahogy az ilyen beteg anyák teszik. Egyszerűen belegondolok hogy én lennék anya és eszembe jut egy csomó minden gyerekkoromból ami fáj. Örökbefogadásnál meg mindenki tudja hogy nem vér szerinti szülők vannak, meg tudsz otthont adni valakinek akinek nem lenne.

Lehet végül én is úgy fogok dönteni hogy nem lesz gyerekem.

Keresek pszichológust vagy terapeutát a témában.

Tényleg nem olyan egyszerű ez és úgy látszik nem mindenkinek a lecsaládosodás az életútja.

máj. 15. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Erdekes, mert az orokbe fogadas nekem is mar tobbszor eszembe jutott es attol en sem erzem ezt, mint a sajat gyerektol. Fura!
máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-6! Én azt mondom nektek, hogy inkább van egy szorongás bennetek, hogy ha gyereketek lesz, akkor ott van egy plusz biológiai faktor, amit ti nem kontrolláltok. A gyerek génjei felét tőletek kapja, ha bármi örökletes baja, rossz testi adottságai, hibája lesz az a ti hibátok is lesz, amivel nem szívesen néznétek szembe, de tegyük hozzá, hogy a génjeitek fölött nincsen uralmatok, így ez nyomaszt is titeket.


Ezt magamból kiindulva írom, én főleg azért nem szeretnék saját gyereket, mert félek, hogy valami olyan miatt lesz szegény sérült, ami az én felelősségem, a génjeim, de nincs kontrollom felette. Az örökbefogadott gyereknél ez azért könnyebb, mert ott te csak nevelsz, az öröklődést kiveszed az egyenletből, elvégre az tényleg nem a te hibád, hogy valaki mástól milyen géneket kapott.

máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Full jogos, egyetertek ezzel h errol is van szo.
máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadás miért lenne jobb? Nem attól tartotok, hogy hasonlítani fog a gyereketek anyátokra, és majd őt látjátok benne? Akkor inkább ne...


Külsőre nagyon hasonlítok anyámra, mégsem érzem úgy, hogy olyan vagyok, mint ő volt. Teljesen más vagyok belülről. És ez a lényeg.

Ő énelőttem negatív példa.

Ha valami rosszul esett anyádtól neked, akkor a saját gyerekeddel biztos nem fogod azt csinálni. Ezért kár lenne lemondani a saját gyerekről.

máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolso, igazad van de sajnos rengeteg tudatalatti dolog is van amit tovabb adhat az ember a gyereknek es eszre se veszi. Ez a nyomaszto.
máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!