Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg segít a pszichológus?...

Tényleg segít a pszichológus? Milyen az első alkalom? Állami, vagy magán?(többi lent)

Figyelt kérdés

Elég erős hangulatingadozásaim vannak, szorongásos, depressziós tünetek. Vannak jobb és rosszabb időszakaim is, de már nagyon régóta gondolkozom, hogy külsős segítséget kérek, és szakemberhez fordulok. Eddig még nem mertem lépést tenni ez ügyben. Félek, hogy olyan sebeket szakít fel bennem, amik a felszín alatt vannak már jó ideje, és megtanultam elfelejteni őket, vagy egyszerűen nem azt kapom, amire számítok.


A munkámat nemrég elveszítettem, persze vannak tartalékaim, de sajnálnék 10 ezer Ft-okat kiadni pszchilógusra, pláne ha több alkalomról van szó, és gyanítom igen. Mennyire lehet számítani államilag támogatottra? Vagy inkább felejtős, és nyúljak zsebbe?


Más is ment már úgy oda, hogy nagyjából sejtette milyen problémái vannak? Ezt felesleges előre elmondani?



2020. dec. 15. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én államira járok. Szakemberek dolgoznak ott. (is)
2020. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A problémádat sejtheted, de gondolom megoldást nem tudsz rá.

Abban majd ő segít.

2020. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért szorongsz,mert problémáid vannak, tehát nincsen elfelejtve, ne hazudj magadnak, mert ezzel csak fokozod a szorongást.
2020. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz van államiban mint magánban, az államisok 80%-a rendel magánban is, csak szükséges a továbbképzése miatt államiban dolgozni.
2020. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

Az állami az 4 alkalom, ha nem a pszichiátria küld, hanem csak a háziorvos. Ha érdemben akarsz javulni,akkor a fizetősre kell menned. De ha te is "dolgozol" - otthon is - akkor megéri.

Az első alkalom csak a probléma feltárása, megismerkedés. Ekkor érdemi tanácsot még nem kapsz.

Érdemdes elmondanod, mit gondolsz az okokról, mert akkor a terapeuta tudni fogja, mennyire lesz könnyű téged a jó irányba fordítani vagy nehéz a rossz irányból hátraarcot vetetni.

A terapeuta kérdez, feltár, összegez gondolkodni tanít. De tilos megmondania mit tegyél, mert azzal megoldja egy bajodat, de azzal nem tanulod megoldani a következő 20-at. Aki ilyen, azt le kell cserélni.

Sokféle terapeuta van. Az enyémnél, akihez 5 éve járok, tilos üvölteni vagy a hangomat felemelni gyakran. Akinél anyám volt - egyszer - anbál szabad volt sírni, üvölteni, káromkodni.

2020. dec. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed ezt az állami 4 alkalom? 1,5 évig jártam hetente majd két hetente 1 órára. Egy terápia évekig tart, az életed elmondani nem két alkalom, sok óra és utána kezdődik a megoldás keresése. Magánnál így évi több százezer
2020. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
#6: Háziorvos unokatestvérem mondta. Igaz, 4 éve.
2020. dec. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
2018tól 2019ig heti alkalommal jártam, mint mondtam. Ingyenes állami pszichológushoz.
2020. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ingyenes az állami:)
2020. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!