Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pszichotikus depresszionak...

Ez pszichotikus depresszionak szamit?

Figyelt kérdés
Neha meg a depresszios hangulatom is melyebbre megy, roviden annyira gyulom ilyenkor magam, es minden rosszert okolom, ami a vilagban tortenik, es meg a padlonak is tehernek erzem magam, h ralepek, meg ilyenek. Nehez abbahagyni a sirast, es nagyon uresnek erzem magam kozben. Volt, h megmozdulni se tudtam, es semmi nem erdekelt mar, csak fekudtem, mint akire raultek es kilapitottak. De ha valaki benyit, es hozzam szol, rogton osszeszedem magam, fel sem tunik neki semmi, par pillanat, es folytatom. Par ora, meg elerem a legmelyebb allapotot, kb fel-1 orat vagyok ott, es 1-2 ora alatt kitisztul, utana nincsen semmi gond, es azt sem ertem, hogy lehettem olyan melyen, de megijeszt, hogy mennyire nem lattam realisan a dolgokat, es h mi van, ha egyszer ilyen allapotban hulyeseget csinalnek, mert korabban vagtam mar magam ugy, hogy azt kerdeztem magamtol, ki a franc vagyok, es nagyon elszakadva ereztem magam magamtol, hogy en ilyet biztosan nem csinalnek, de ez ilyen feszultsegcsokkentes-buntetes szeruseg volt anno. Vagy kezdek skizo lenni?
2020. dec. 16. 01:31
 1/5 Angel3000 ***** válasza:
24%
Szia! A fàradsàg és a Te esetedben annak „olom“ sulya nehezedik ràd, akkor komolyabban meg kell nézni mik àllhatnak a tûnetek mögött! Depressziò és lehangoltsàg, vagy egyébb betegség is tàrsulhat ezekhez. Sok esetben a vérszegénység is hatàssal van a fizikàlis testûnkre. Nagy fokù fàradsàgérzet tàrsulhat a rossz közérzethez. Étvàgytalansàg, energia hiàny stb...!
2020. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
Tôbb fajta depressziò van, de a Te eseted a unipolàris depressziòra hasonlitanak! A hangulat ingadozàsok és érzelmi zavarok a gondolkodàs lelassulàsa és az aktuvitàs lecsôkkenése jelzi. Olyan àllapot, amelyben az élet sivàrnak terhei nyomasztònak tûnnek. A hangulati élet zavarai testi tûnetek jelentkezései kisérik. Elnevezésében az unipolàris azt jelöli, hogy a hangulat csak egy méghozzà negativ irànyba tér el, és nem kiséri idôszakos felhangoltsàg. Tûnetei; alvàszavar, ônértékelési zavarok, lehangoltsàg, kedvtelenség, hangulatingadozàs, nagyfokù fàradsàg, céltalansàg, ûresség érzete.
2020. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem,ha nem hallucinálsz.
2020. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mindeképpen súlyos depresszió, és lehet hogy vannak pszichotikus tüneteid is.
2021. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 nem csak a hallucináció számít pszichózisnak
2021. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!