Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichotikus...

Mi a különbség a pszichotikus és a neurotikus személyiség zavar között?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A neurotikus főleg szorongó, a pszichotikusnak meg téves képzetei, érzékelési zavarai, hallucinációi vannak.
2018. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én valahol úgy olvastam, hogy a neurotikus az valóban ahogy írod a szorongó, depressziós, míg a másik az a pszichopata, nárcisztikus, border.
2018. aug. 21. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Hat ha az 1. Válaszoló szerint ez igaz akkor a pszichotikus személyiségzavar a skizofrénia.
2018. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó össze-vissza írkáltok mindent, bocs.

Alapból ott kezdődik, hogy egyik személyiségzavar sem betegség, legyen az neurotikus, Borderline, nárcisztikus, dependens, hanem állapot, rosszul tanult viselkedésmintàk stb..

A pszichotikus zavar betegség, ebbe a kategóriába tartozik a skizofrénia, a polimorf pszichotikus zavar, stb.

Tulajdonképpen semmi köze a kettőnek egymáshoz, nem is lehet összehasonlítani őket.

2018. aug. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes amit írsz, hogy egyik szemelyiségzavar sem betegség, hanem felvett viselkedés minta. Erre megmondom őszintén már én is gondoltam, a nárci, a border, meg a pszichopata esetében. Viszont a szorongásos depresszióval [saját tapasztalat) kimutatták a szerotonin nevű boldogság hormon teljes hiányát(nálam) . Ezt azért nem mondanám beképzelt bajnak.
2018. aug. 23. 05:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


A szorongásos depresszió már valóban betegség. Főleg, hogy valóban vannak biológiai okai amik kiváltják ezt amit te is írtál.

2018. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

3 kóros fejlődési irány létezik: neurotikus, pszichotikus, antiszociális.

A neurotikus szorong, a pszichotikus elveszíti a valóságot, az antiszociális a pszichopata, szociopata stb.

A pszichopatának köze nincs a pszichózishoz. A pszichopatát úgy kell elképzelni mint egy robotot, nincsenek érzései.

2018. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
A szorongásos zavarokat az elfojtottság okozza
2018. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!