Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitomániás vagyok, mit kéne...

Mitomániás vagyok, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és mitomániás, de ez egy igazából annyira kevéssé ismert jelenség (nem mondanám betegségnek), hogy nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. Igazából diagnosztizálni sem nagyon akartak úgymond, mert ez nincs komolyan véve se. De már nagyon tanácstalan lettem mostanra, ezzel nem foglalkozik semmilyen szakember itthon de úgy érzem egyre tovább rontja az életem. Tényleg nem egy hatalmas dolog de mégis szeretnék kilábalni ebből, nem érti meg senki, nem tolerálja senki és meg is értem őket.

Mit kéne tennem? Van valaki aki ezzel foglalkozik?


(Tuti kevesen ismerik, szóval dióhéjban a mitománia annyi, hogy kényszeresen hazudozok szinte mindennel kapcsolatban, észre sem veszem. Nem komoly dolgokra kell gondolni, szimplán olyanokra, hogy azt mondom a telefonba a barátnőmnek, hogy filmet nézek miközben nem is nézek semmit. És úgymond nekem ez boldogsággal jár, 'szeretek' ilyen apróságokat kigondolni aztán ezt hazudni. A lényeg hogy semmi funkciója a hazugságomnak, nem nyerek vele semmit stb szimplán ezeken kattog az agyam és ahogy lehetőség van hazudni én megteszem és kielégítő számomra a tudat hogy elhitték:/.)


2020. dec. 22. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Most jövök rá, hogy exem is az volt...
2020. dec. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Honnan tudjuk hogy most nem hazudsz?! :)
2020. dec. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Mindig hazudok! mondta a görög. De ha tényleg mindig hazudik, akkor most az egyszer igazat mondott, tehát nem hazudhat mindig. Ez esetben hazudott, tehát igazat mondott. Ááá, ez egy paradoxon. Bocsi, de ennyit tudok a témáról. Pszichológust kellene felkeresni. Jobbulást, kívánok!

az igazmondó juhász

2020. dec. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 pont ez a bajom, eddig lát mindenki és nem tovább. Vicces vicces mondhatom.
2020. dec. 22. 05:59
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Hát nem tudom mennyit segít neked ez a válasz. Ha azt mondod, hogy észre sem veszed, akkor kezdj el jobban figyelni arra amit mondasz. És ne hazudj. Vagy ha nem hazudsz, akkor mi van? Rosszul érzed magad?
2020. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen vicces, hogy itt akarsz megoldást találni a problémádra. Keress szakembert, ha ennyire komoly a baj. Fejben dől el minden, de úgy látszik gyenge vagy, ezért kell szakember. 3-as voltam.
2020. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Elhel válasza:

Vannak, magyar szavak ameljek pszihikai betegségeket feloldanak.

Talàld meg azt a szòt.

2021. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!