Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 éves kor alatt lehet szülő...

18 éves kor alatt lehet szülő nélkül pszichológushoz, pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a mentális és lelkiállapotomról szeretnék szakmai véleményt hallani. Ez lehetséges valahol szülői engedély nélkül?

2020. dec. 28. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb beszelgess a baratsiddal.
2020. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Én is voltam, ugyanígy.

2020. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az illetékes, azaz a városodban lévő pedagógiai szakszolgálathoz kell bejelentkezned személyesen vagy telefonon. Időpontot kérsz pszichológushoz. Ők adnak. Nem kell hozzá szülő, sem az engedélye. Ilyen helyen dolgozom
2020. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
14 elmúltál, önállóan dönthetsz az orvosi kezelésedről és a pszichológusról, csak műtéthez kell szülői engedély
2020. dec. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%

Te jóságos ég! Miért kell ilyen fiatal korban...?!


Én inkább PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÓT javasolnék első körben! (Szerintem inkább "kapunyitási pánik"-ban szenvedhetsz - azt pedig nem kell "kikezelni"!)


A helyileg illetékes MUNKAÜGYI KÖZPONTBAN keresel majd valamelyik hétköznap PÁLYAVÁLASZTÁSI VAGY MUNKAVÁLLALÁSI TANÁCSADÓT!


Esetleg "mentálhigiénés szakember" - lehet az szociális munkás is. Legfőképpen a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál (ott eléggé normálisan viszonyulnak az emberekhez.) A "családsegítő szolgálatokat" nem igazán ajánlanám. Katasztrofális tapasztalataim vannak korábbi időszakokról.


Ui: így megy tönkre a "jövő" gazdasága - felesleges "gyógyszerek", szörnyen tudatmódosult állapotok...

2020. dec. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Persze lehet, valaki már feletem leírta és szerintem a suli pszichológus is fogad téged.
2020. dec. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

“ Ui: így megy tönkre a "jövő" gazdasága - felesleges "gyógyszerek", szörnyen tudatmódosult állapotok...”


Pszichológus nem orvos, nem írhat gyógyszereket.


És nem mondunk olyat egy gyereknek, aki úgy érzi, hogy mentális gondjai vannak, hogy ne forduljon szakemberhez! Te semmit nem tudsz róla, a felelőtlen tanácsodért se fogsz felelősséget vállalni, ha gondja lesz.

2020. dec. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 és #5

Azt sem tudjátok, hogy mi baja, mi történt vele, miben szorul segítsegre.

Azért mrert ti még nem kerültetek olyan helyzetbe ahol szakember segítségére lett volna szükség, még nem jelnti azt, hogy más sem.


Sejtem én, hogy a fiatal korával van a problémátok...

De kérdem én, fiatalnak nem lehet problémája?


Erre nehogy azt mondjátok, bezzeg régen nem volt ilyen...

Mert volt, csak "megoldották" két nagy pofonnal és a ti mentalitásotokkal...

Meg is látszik egy két emberen!


Szóval kedves Kérdező, ha bármi problémád van, ne félj segítséget kérni!

2020. dec. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

5-ös válaszoló vagyok.


Sajnos NAGYON JÓL TUDOM, hogy miről beszélek! (De ezt itt nem fogom magyarázni, mert ezen az oldalon felesleges...)


Közvetlen tapasztalataim vannak nagyon durván tönkrement életekkel, gyógyszerfüggőségek kapcsán - legyen elég ennyi.


Ui: nem minden "mentális gond". Van olyan, hogy valaki bizonytalanul lát neki a nagybetűs életnek, de ez nem "betegség".

2020. dec. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

#9

Ez egy korrekt válasz volt, azért az előző elég "eeősre" sikerült!


Viszont ezt egy normális szakképzett pszichológusnak el kellene tudni dönteni.


Ha csak bizonytalan, akkor pedig segíteni neki (nem gyógyszerekkel)


Azt is tudom, hogy gyógyszeres kezelésekkel mennyire durván le lehet szedálni egy gyereket!

(Sajnos én is ismerek ilyet)

2020. dec. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!