Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek rendelik el a kényszergy...

Kinek rendelik el a kényszergyógykezelést ?

Figyelt kérdés
A testvérem a napokban egy baltával fenyegette anyámat, kihivtam a rendoroket ők meg a mentőket. Jelenleg kényszergyógykezelés alatt áll, és nem tudjuk ez mit jelent hiaba telefonaltunk be. Milyen gyógyszert kap? Es mikor engedik ki? Egyrészt rettegek tőle, hogy kijön és megöli anyut dühében, masreszt megremit, hogy valaki miattam van bezarva. Helyesen cselekedtem? Mit csinalnak vele???
2020. dec. 28. 22:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy megállapították: a testvéred elmebeteg.


Nyugtatókat kap, hogy ne fenyegessen mást is, amúgy nem csinálnak vele semmit. Fekszik egy ágyon, reggel felkel, megreggelizik, délben megebédel, este vacsora. És kész.

2020. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit bevisznek a pszichiatriara, 3 napon belul megejtenek egy birosagi szemlet, amiben egy birosag altal kirendelt igazsagugyi pszichiater eldonti, hogy egy ember mennyire beszamithato. Ha pl. ongyilkossagi kiserlet miatt kerul be, mert elhagyta a parja, de masnapra megbanja, es tovabb tud lepni, kiengedik. Ha valaki hosszabb ideje depresszios, szinten szabadon tavozhat, de kerheti, hogy bent maradhasson, igy altalaban a nyilt osztalyra kerul, ahonnan szinten barmikor tavozhat. Ha az ongyilkossagi kesztetes nem csokken, vagy valaki pszichotikus allapotban van, akkor jon a zartosztaly es a kenyszergyogykezeles.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy teletomik gyogyszerekkel, egesz nap alszik, eselyes, hogy le van kotozve, azt a vegen majd kap valami diagnozist, jellemzoen skizofreniat. Par hetig bent lesz. Heteroanamnezis miatt egyebkent kene veletek beszelni a pszichiaternek.

Ha anyukad feljelenti a fenyegetes miatt, eljaras indulhat ellene, es amennyiben a birosag jogerosen eliteli es van valamilyen pszichiatriai diagnozisa, az IMEI-be kerul, onnan tobb honapig-evig nem jon ki. Ha meg mindig gyilkolaszni akar, mikor kijon, ismet ra lehet hivni a mentot, akar tavoltartasi vegzest kerni.

2020. dec. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Tartjuk a kapcsoltatot a kezelőorvosaval de sajnos a covid miatt szemelyesen erre nincs lehetoseg. Nagyon rettegek attol, hogy hazajon es valakiben kart tesz.
2020. dec. 29. 13:44
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés, zárcsere.
2020. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Sajnos holnap hazaengedik azt mondtak. Joanyam meg hazaengedi valszeg
2020. dec. 29. 14:36
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős idős asszonyt ver meg kirabol a fia rendszeresen. Többször kihívott rendőrt, de nem lett semmi. Megkérdezte, mikor fognak hatékony intézkedést hozni, erre a rendőr azt felelte az anyának: "Majd ha megöli magát." Valóban ezt mondta.
2020. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Nalunk nem ez tortent. A rendőrök borzalmasan kedvesek voltak. Ők vitettek el a mentővel. Minden lehetőseget elmondtak mellettunk alltak, meg a kezem is megfogtak mikor zokogtam es rettegtem.
2020. dec. 29. 14:42
 8/42 anonim ***** válasza:
Szilágyi István fiát ajánlanám olvasni.
2020. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Szerinted miert rettgek? Tudom, hogy mire kepes. Epp ettol tartok...
2020. dec. 29. 14:49
 10/42 A kérdező kommentje:
Egyebkent az orvos nagyon jo fej, telefonal a fejlemenyekrol rendszeresen. Azt mindta nem beszel egyaltalan. Ma eloszor szolalt meg egy kicsit
2020. dec. 29. 15:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!