Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból kiut?

Depresszióból kiut?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Depresszióban szenvedek most is,különböző időintervallumokkal vannak váltások depressziós és felhangolt/semleges időszakok között,ezért is diagnosztizáltak bipoláris II.-vel még 2018-ban.Azóta szedek antidepresszánst,hangulatstabilizátort(Lamolep)ill.Rivotrilt.

Nagyából 8-9 hónapig tartanak a depressziós időszakok és ugyaneddig a felhangolt/semleges időszakok is.Már ez az 6. fajta antidepresszáns amit szedek(Rexitin,Escitil,Duloxetin,Brintellix,Triticco)és most Scippa.

Pszichiátrián is feküdtem már,semmit nem segített.Pszichológushoz is járok,de annak se érzem az eredményét.3 öngyilkossági kísérletem volt eddig,és szinte minden nap öngyilkossági gondolatok kavarognak a fejembe.

Kérdésem az,hogy van kiút ebből,járt már valaki hasonló cipőben,vagy el kell fogadnom,hogy ezekkel a 8-9 hónapos váltásokkal kell leélnem az életem?

Mert idegileg nagyon megterhelő.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

26/F


2021. jan. 1. 20:17
 1/7 anonim válasza:
100%
Én is sajnos ebben szenvedek. De egy rokonom volt nagyon mély ponton és most olyan boldog és engem mindig ez mutivál.
2021. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy sikerült kijönnie?

Te milyen antidepiket szedsz?vagy csak egyfélét szedtél eddig?

2021. jan. 1. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok és nálam is hasonlóak a dolgok, nagyon hosszú és mély fázisaim vannak. Nálam abszolút semmit nem segített az antidepresszáns és simán lehet, hogy téged az visz át mániába depresszió után, mert nekünk bipolárisoknak az egy nagyon kétélű fegyver, mert ha átcsapsz általa mániába, akkor elölről indul a hullámvasút és baxhatod megint.

Öngyilkossági kísérletem még nem volt, de nálam is mindennaposak ezek a gondolatkörök. Én azt gondolom, hogy találkozz egy másik pszichiáterrel is, vagy a mostanival együtt beszéljétek át ezt az antidepresszáns helyzetet.. vagy akár lehetne a lamolep adagján is emelni, mert annak is van egy antidepis hatása. Én 400mg-on vagyok és zolep altatót, néha xanaxot szedek.

2021. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Kipróbálom a Lamolep adag emelését,úgy tudom ,hogy 400mg a max amit járóbeteg még szedhet,felmegyek annyira.

A legnagyobb problémám most az,hogy annyira súlyos a mostani depresszióm,hogy már fél éve munkaképtelen vagyok.

2021. jan. 1. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyeztess az orvosoddal, mielőtt emeled. Mert simán lehet, hogy az antidepresszánsok miatt nincs neked magasabb adagban.
2021. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a hangulatstabilizátor nem pont azért van,hogy az antidepresszáns hatása ne csapján át mániába?
2021. jan. 1. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg de, csak a lamolepnek nem a legerős a mániától védő hatása. Én kaptam valproátot is ( depakine ) de az engem nagyon lenyomott .
2021. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!