Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mindenben rossz vagyok,...

Ha mindenben rossz vagyok, akkor milyen orvos tudná ki vizsgálni hogy van e valami baja az agyamnak?

Figyelt kérdés
Most itt már nem arról van szó hogy negatív vagyok. Tényleg semmi nem megy. Nincs iskolám, rendes munkám se, még a betanított munkát is elrontom. Pár napja voltam vezetni életemben először. Oktató azt mondta nézessem meg magam. Igazából egész életemben csak kinlodtam, tanulási nehézségekkel stb szinte mindennel. Úgy nem vagyok fogyatékos, tudok beszélni rendesen meg ilyenek, de én is azt gondolom hogy valami lehet az agyammal. És lehet tényleg meg kell nézni.

2021. jan. 10. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

physiologus ?

nekem is nehézségeim vannak/voltak a tanulásal, pl 9-et kétszer jártam.

de ez nem álított meg, hogy elvégezek egy szakmát,amibe idövel belejöttem.

Az a fogalmazásod alapján nem hiszem, hogy hülye lennél, csak azt, hogy nincs kitartásod, motiváciod.


Amugy hány éves vagy ?

2021. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi, az a gond hogy ők nem orvosok. És már voltam ott de nem lett jobb. Igazi orvos kéne aki kivizsgálna ilyen szinten. Az agyam a képességeim ezeket.
2021. jan. 10. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Pszichiáter
2021. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az pont nem is ezzel foglalkozik. Csak adja a gyógyszert ész nélkül.
2021. jan. 10. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Pszichiáter,de igazából a pszichológus is kitudja,ha megfelelő szakemberhez mész pl: klinikai szakpszichológus
2021. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Mit jelent, hogy nincs iskolád?

Az általánost sem végezted el esetleg?


Pszichológusnál kéne IQ tesztet csináltatnod...


Nekem is volt hasonló problémám egyébként, lehet kicsit off, de leírom:


Én tényleg nagyon rossz családból származom, bűnözés, drogozás, prostitúció és diagnosztizált, komoly mentális betegségek “jellemezték” a szüleimet. Engem is ért erőszak, általuk.

Apám mai napig börtönben van, anyám pedig néhány éve öngyilkos lett, sok-sok öngyilkossági kísérlet alapján.

Sosem emeltek ki a családból, maximum ideiglenesen néhány hétre, bár gyámság-alá lettem helyezve.


Én általánosban 2* is megbuktam, bár pótvizsgán előttem vizsgázattak egy másik gyereket az osztályból és ha nekem is ugyanazokat a kérdéseket teszik fel, akkor könnyedén átmegyek, ötösre.

Olyanokat kérdeztek Tőle, ami nevetségesen könnyű, mert kedvelték.

Velem meg kötekedtek.

Lenéztek a családi helyzetem miatt.


Viszont voltam többször bent fekvős gyermekpszichiátrián és ott többször is megmérték az IQ szintem, meg ilyenek és azt mondták, hogy átlagos vagy még afeletti is valamivel és biztos hogy nem vagyok értelmi fogyatékos.


Amikor végre elvégeztem az általánost, akkor középiskolában teljesen jó tanuló voltam, csak 11.-ben volt egy újabb érzelmi megzuhanásom, ami miatt otthagytam az iskolát újabb 2 évre és nem tanultam egyáltalán.

Szóval a középiskolát már felnőttként fejeztem be, meg így is érettségiztem, de elég jó eredménnyel.


Fel is vettek egy mérnöki szakra, a BME-re, csak egyszerűen a kitartásommal problémák vannak és inkább nem iratkoztam be, de majd egyszer, ha már készen állok akkor be fogok és el is végzem...


Szóval szerintem neked is a kitartásoddal lehet probléma, nem hiszem hogy fogyatékos vagy.

Az akaraterődet próbáld fejleszteni, de csak apránként, ha túlvállalod magad ilyen téren, az hosszútávon csak negatívan befolyásolja majd a személyiségfejlődésed.


Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, ha megbuktál, nem tudtál elvégezni valamilyen iskolát, az nem biztos hogy csakis KIZÁRÓLAG a Te hibád... És sosem késő tanulni és elvégezni akármilyen iskolát. Legyen szó egyetemről, középiskoláról, vagy általánosról.

2021. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó szakemberhez kell menni,nem gyógyszerautomatához. Vagy szakpszichológus ő nem ad gyógyszert. Ez a dolguk. Dönts pszichológus vagy pszichiáter ők foglalkoznak ezzel.
2021. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi képességekhez nem orvos kell, az nem szervi kérdés. A szellemi képességeket nem lehet agyi vizsgálattal kimutatni. Általános iskolában soha nem küldtek szakértői vizsgálatra a tanulási képességeket illetően? Szerintem egy jól képzett pszichológus intelligenciateszttel, de még inkább egy gyógypedagógus tudna szakvéleményt adni. Mindenesetre nem vagy beteg, tehát ezügyben nincs keresnivalód orvosnál. A rokonaidat, barátaidat kérd meg, hogy mondják meg őszintén, hogy reálisan láthasd magad, hogy milyennek találják a szellemi képességeidet. De az is lehet, hogy nem az értelmi képességekkel van a hiba, hanem más funkciókkal, érzékszervek, végtagok koordinációjával.
2021. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Én ezzel a háziorvost keresném fel, ő tud úgyis beutalót adni. Pszichiátert én is javaslok, de nagy utánanézéssel, hogy ne gyógyszert akarjon egyből írni. Emellett szerintem egy neurológia lenne jó. Az nekem is feltűnt, hogy a fogalmazásod és a helyesírásod nem rossz, tehát ezt például nem csinálod rosszul. Pláne, hogy azt írod, az iskola nehéz volt számodra, mégis megtanultál jól írni:) Vannak itt pozitív dolgok is, nem vagy mindenben rossz nyugi!
2021. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!