Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak most kezdem érezni...

Miért csak most kezdem érezni a hatását?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Általánosban rengeteget bántottak az osztálytársaim, vertek, csúfoltak és akkoriban nagyon rosszul voltam lelkileg. Aztán hogy elballagtam sokkal jobban lettem,segítség nélkül felálltam a padlóról, igyekeztem fejleszteni az önbizalmam, pozitívabban szemlélni mindent. Azóta eltelt már 3 év és ilyen téren minden rendben van, nincs bántalmazó közeg. Viszont az utóbbi időben elkezdtek visszatérni az akkori rossz érzéseim, hogy nem vagyok elég jó, hogy meg kellene halnom, undorító vagyok stb. Folyton újraálmodom a régi atrocitásokat, vagdosom magam, depressziós vagyok, egyre jobban fáj az egész. Nem értem, hogy miért csak most kezdem érezni ennek a hatását az életemre, hogy a negativ gondoltok hová tűntek 3 évre? Amikor bántalmaztak meg se kottyant, de most utólag nagyon fáj. Miért van ez? Valamit én rontottam el?

2021. jan. 12. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ideje belekezdened valamilyen küzdősportba!

Aztán majd a bosszúnak is eljön az ideje!


A karma mindenkit megtalál.

2021. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom hogy bántottak. Sajnos gyakori, hogy az ilyen traumák ha feldolgozatlanok maradnak, később utat törnek maguknak. Esetleg történt valami változás most az életedben? Lehet hogy pont egy könnyebb szakaszben vagy, így az agyadnak több ideje van a régi fel nem dolgozott traumákon töprengeni. Vagy valami felszínre hozta benned ezeket az emlékeket... Ha szeretnél beszélgetni, szívesen meghallgatlak.
2021. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is hasonló cipőben járok, mint te. Fontos, hogy tudd, hogy ezek olyan régebbi beidegződések, amik sajnos az emberben benne maradnak, mivel akkor ez megviselt téged, és ez sajnos nem múlik el egyik pillanatról a másikra, de ezeket tudtommal hosszas munkával, de fel lehet ismerni, és némi tudatossággal ezeket át lehet keretezni. Mindenestre egyáltalán nem vagy hibás, és ne is ostorozd magad ezért.. Adj magadnak időt, és próbálj meg tudatosabb lenni, tehát például figyeld meg a gondolataidat; ha jön egy olyan gondolat, hogy "jaj már megint nem sikerült, nem vagyok elég jó" és társai, akkor ezt fordítsd át abba, hogy "oké, ez nem sikerült, de elégedett vagyok magammal, mert mindent megpróbáltam, hogy sikerüljön". És aztán ezt próbáld meg elengedni.

Remélem segített valamit.

De én javaslom, hogyha ez nagyon zavar és tartósan is problémát jelent ez neked, akkor keress fel egy szakembert (pl. pszichológus), aki segít neked ezeket feldolgozni és segít ezek kezelésében is. Vagy vegyél egy könyvet, ami ezeket a témákat boncolgatja.

Remélem tudtam segíteni :) És kitartást, sok sikert ;)

2021. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves válaszolók!Sajnálom kedves 3.válaszoló, hogy neked is át kellett élned. Kitartást!
2021. jan. 12. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én sztorimat írtad volna le...kitartást kívánok!
2021. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is átélted. Kitartást neked!
2021. jan. 21. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is sok éven keresztül voltam áldozata iskolai kkiközösítésnek, amely pokollá tettem az általános iskolás éveimet. Annak ellenére, hogy sok év telt el azóta még mindig hatással vannak rám az akkor átélt traumák, a mai napig nehezemre esik nyitni az emberek felé, barátokat szerezni. Sajnos ezeken a dolgokon nagyon nehéz magunkat túltenni, sokakat egy életen át elkísérnek a borzalmas emlékek. Javaslom keress fel egy jó pszichológust, aki segít feldolgozni a rossz emlékeket.
2021. márc. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!