Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban lehet skizofrénia?

Valóban lehet skizofrénia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kereszt fiam miatt kérnék segítséget, ötleteket.

4 éves a kisfiú és nagyon ijesztően viselkedik. Most nem arra gondolok, hogy ha valami nincsen meg engedve neki, akkor hisztizik, hanem pl mese nézés közben nevet, nevet, egyszer csak fel áll, elindul a tesói felé, miközben folyamatosan nézi a mesét, és pofon vágja őket hogy más hol üti meg őket, aztán mintha mise történt volna vissza ül. Amikor megkérdezzük miért csinálja, vagy azt mondja nem tudja, vagy hogy ő nem emlékszik hogy ilyet csinált volna.

A másik a hangulat ingadozásai. Egyik pillanatban nevetve futkározik következőben leül egy fal elé és csak nézi de sokáig.

Egy másik ilyen hogy egyfolytában mindent a szájába vesz és megpróbál lenyelni. Emiatt volt kivizsgáláson de nem találtak semmit.

Van hogy csak úgy elkezd szaladgálni és egy Bobby nevű férfit hív játszani. Nincs ilyen nevű ember az ismeretségi körben. Sokszor ha rosszat csinál akkor azt mondja hogy bobby megengedte neki, hogy pl a kutyát verje vagy hogy villával rohangaljon.

A játékok iránt nem érdeklődik egyáltalán. Egyedül a switch ami leköti egy ideig. Aztán elkezd kör alakban járkálni de akar egy órán át is csinálja. Nagyon sok olyan dolgot talál ki és mond a tesoinak hogy csináljak ami veszélyes. Lépcső tetejéről ugorjanak stb.. ( szerencsére nem csinálják.

Kisfiú és fiús játékok meg minden de neki nincs olyan ötlete ami nyugis lenne, csak hogy le lő vagy le szúr valakit.

Hihetetlenül intelligens, de az iskolában egyáltalán nem koncentrál többször át szokott a testvére terembe.

Bármi olyat tesz ami helytelen akkor azzal jön hogy Bobby meg engedte, vagy hogy ő mondta hogy csinalja.

Ha teljesen kiakad van hogy magát üti.

Ez nem minden nap van így alapból egy édes aranyos kisfiú aki nagyon szeret bújni és ölelkezni , egy folytatnám mondja hogy szeretlek, aztán egyik pillanatról a másikra bamm kezdődik ez. Nem csak a viselkedése változik meg ilyenkor de a beszéde is. Van hogy a frászt hozza ránk ahogy beszél. Nem hagvtozásrol beszélek hanem a beszéd erthetősége, nyelvi pontossága, ilyenek.

Volt kivizsgáláson autizmus és hasonló betegségek miatt, de nem találtak semmit.

Tudom hogy ezek a dolgok ebben a korban tapasztalhatóak, de nagyon ijesztő dolgok ezek együtt. Soha senki nem káromkodik előttük nem néznek tv-t csak mesét de amikor egyik pillanatról a másikra oda megy a nagy anyjához egy ollóval a kezében és azt mondja most elvárom a torkod te büdös k.... aztán mikor ki van kapva a kezéből és rá van szólva akkor sírva fakad és nem tudja mi történt. (Jó tudom hogy kerul a gyerek kezébe olló) minden hol van gyerekzar de kinyitja őket sokszor nekem is problémás de ő megoldja.

Ha ezt egy felnőtt ember produkálja én azt mondanám hogy skizofrén vagy kettős személyiség tüneteket mutat. De ő csak 4 éves. Nekem ez lenne a szakmám, lehet azért mert nagyon közel állok a családhoz nem akarom be látni mi a baj, vagy tényleg lehet ennyire durva egy egy gyerek viselkedése? A testvérei teljesen átlagos jó kedvű mosolygós édes gyerekek.

Ha van ötletetek kérlek írjatok.

Köszönöm szépen



#skizofrén #Kettős személyiség zavar #Mentális betegség gyerekeknél
2021. jan. 15. 16:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
Egy pszichológus mindenképp
2021. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Köze nincs a skizofréniához, felnőttnél se lenne, de a sk. ráadásul nem is gyerekbetegség. Hol diagnosztizálták normálisnak? Valamit csak mondtak rá! Valami nyilván van vele, az autizmusra hasonlít, tehát akkor másik szakemberhez kell vinni.
2021. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

4 éves és iskolába jár?


“Nekem ez lenne a szakmám”

Mi?

2021. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem pszichológus, ide pszichiáter kell. Egy vizsgálatot megér.
2021. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
4 éves és iskolába jár...????:-o :-O
2021. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Lehet külföldön élnek, bizonyos helyeken már 4 éves kortól van iskola.
2021. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok hozzáértő, de nekem az az érzésem, hogy se a fizikai de leginkább a szellemi kapacitása nincs kihasználva, azaz nincsenek lekötve/irányítva az energiái. A képzeletbeli barátok és az hogy extrém életveszélyes szituációkon töri a fejét 4 évesen szerintem teljesen normális. Figyelni kell rá mint minden hasonló korúra. Viszont nagyon-nagyon unatkozhat.
2021. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Mi a szakmád, kérdező?
2021. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Rémlik, hogy régebben már olvastam ezt a kérdést, max a szórend volt más.

Ha nem kitalált, akkor: gyerekekhez rendkívül jól értő pszichológus/pszichoterapeuta lehet a megoldás, aki a lelki mozgatórugókat megfejti.

Érdekes, hogy ilyen szavakat használ, mint amik le vannak írva és ezeket "senkitől se tanulhatja", nem természetes, nem életszerű ilyen szavak használata.

2021. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Angliában élünk. 3 évesen már elkezdik az iskola előkészítő napközit. Autizmus, Asperger-szindróma, ADHD és meg sok másra is volt vizsgálva, de egyiket sem állapítottak meg neki. Az itteni orvosi ellátás teljesen máshogy működik mint otthon. Magán gyermek pszichológus időpontot már foglaltunk. Nem kitalált lehet hogy más valaki valamikor kérdezett hasonlót.de De Több helyen is megosztottam nem csak itt lehet olvastad máshol is. Pszichológus a szakmám De itt nem gyakorlom.
2021. jan. 15. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!