Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon magam alatt vagyok,...

Nagyon magam alatt vagyok, hogyan lehetnék jobban?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időszakom van most, ez az évem is nehéz lesz, nyelvvizsga, vizsgaidoszak, szakmai gyak, szakdoga, diploma, felvételi msc-re stb.. És sajnos nagyon egyedül érzem magam, nagy a terhelés is, és magányos vagyok. Nagyon magam alatt vagyok, talán sosem éreztem magam ennyire elveszettnek. Mintha nem lennék senkinek sem fontos (tudom, hogy ez nem így van), mintha egyedül lennék a gondjaimmal. Ez a negatív érzés a teljesítményemre is ranyomja a bélyegét. Depressziós vagyok.


Az egyetemi pszichologust felkerestem, de csak 6 alkalom ingyenes, az nem tudom, elég lesz-e. Ma volt az első alkalom, egyelőre csak még inkább felszínre tepodtek a problémáim, mint eddig. Mit tehetnék?



2021. jan. 15. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudatosan keress örömet apró dolgokban, a környezetedben, emberekben.

...de ezt úgy hogy tényleg keresed a szép, a kedves, a vidám dolgokat, amik táplálják a lelkedet. Ne csak "nézz ki a fejedből", hanem próbáld meglátni a mindenhol ott lévő "kis örömöket"....próbáld ilyenkor érezni, megérezni az öröm érzetét a mellkasodban, a szívedben.

Sorry, ez a gyakorlatban sokkal működőképesebb, mint így leírva :)

2021. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit tegyél félre mindent, és találkozz a barátaiddal, menjetek egyet csavarogni, esetleg nézzetek meg otthon egy filmet. Olyan emberek társaságát keresd, akik pozitivan feltöltenének, olyan filmeket nézz, amik jó hatással vannak rád.

Sajnos a jelenlegi helyzetben sok ember érzi így magát. De igyekezni kell a pozotív dolgokat meglovagolni :) (és ugye a tél se kedvez a depis időszakoknak)

2021. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!