Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos fájdalomra vehetek...

Szorongásos fájdalomra vehetek be fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
Szóval mindig annyira szorongok, hogy nagyon fáj a hasam és most dolgozni kéne mennem de szerintem ott is fájni fog a hasam. Használna valamit? Vagy felejtem el mert ezt a fájdalmat hányingert én csinálom magamnak! :(

2021. jan. 16. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy görcsoldó. De az alapjait, ami lelki eredetű, nem fogja felülírni.
2021. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Hát egy alkalommal bevehetsz, a gyógyszer a fájdalomérző központra hat, tehát hat, de nyilván a szorongást kell pszichológussal kezelni. Mi az oka?
2021. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Mi váltja ki magát a szorongást?

Valami új helyzet, esetleg rossz lelkiállapot?

2021. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1# igen sajnos én is erre gondoltam, mert hát ez az igazság :(


2# Voltam ezzel háziorvosnál, de semmit nem segített. Szerintem a legjobb lenne ha egy gyenge nyugtatót szednék amitől nem szorongok annyira.

Depressziós vagyok 4 éve és már szorongok ha emberek közelében kell lennem, rosszul érzem magam, hogy valamit elrontok, vagy hogy hányni fogok a stressztől.

A nőgyógyászom írt fel egy nagyon erős fájdalomcsillapítót a görcseimre (Donalgin) de nem merem szedni mert nagyon erős, lehet használna de csak azért mert elhitettem magammal hogy használni fog.

2021. jan. 16. 11:06
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagyon erőset ne vegyél be. Mi az oka, hogy nem mész pszichológushoz? Csak ártasz magadnak, ha rászoksz a nyugtatóra, amiből egyre több kell, és ártasz a májadnak. A szorongás megoldása a pszichoterápia: az okok felgöngyölítése már önmagában gyógyító lehet, illetve az önmagadról alkotott indokolatlanul negatív korrigálása. Erre van szükséged. De míg szakembert keresel, magad is gondolkodhatsz az eredetéről. Mindennek oka van.
2021. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kicsit kéne magadban tudatodítani, hogy ha hibázol, nem baj, más is hibázik, ez teljesen emberi dolog.

A depresszió diagnosztizált?

Úgy gondolom, hogy egy erre specializálódott szakembert kellene felkeress, a háziorvosok nem mindig veszik komolyan az embereket, sajnos tapasztalat.

3-as voltam.

2021. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet hulye otlet de vizet nem kortolygatsz? (vagy egy egy pohár egyszerre) Sokszor eleg csak bevenni valamit ami lehet akar viz is.
2021. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Akkor viszont tudd, hogy ideggyàszatra nem kell be utaló. A gyógyszer nem oldja meg a gondokat, de abban segít, hogy ne süllyedni le a fàjdalmaidba lelkileg, hanem kezdj gondolkozni. Ha kiemelkedsz, akkor jobb lesz. Azt is tudd, hogy nem azonnal, és nem videó leszel. Hónapok alatt leszel jobban. Jobbulást kívànok! Írhatsz, ha gondolod. Szívesen segítek.
2021. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom hogy szükségem van pszichológusra csak nagyon drága, és hát édesanyám nem fizetné nekem ezt, sőt ő azt hiszi hogy direkt mondom azt hogy fáj a hasam meg ilyenek. De most rajta vagyok, hogy eljutassam magam mindenképp egy pszichológushoz.

Igazából arra várok hogy betöltsem a 18at ami 3 hónap és elmenjek a felnőtt háziorvos-hoz! Hátha ő nem lesz olyan lekezelő és segít nekem.

Kávét szoktam inni, hogy legyen energiám mikor dolgozni megyek,mert semmit nem eszek. Ez is a miatt van hogy félek hogy vissza jön...

Erre most arra célzok hogy már az is puffaszt és már attól is hányingerem van.

2021. jan. 16. 12:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy 18 és dolgozol? Ez hogy? Kell a pénz? Hol dolgozol? Az iskolában nincs pszichológus? Vannak alapítványok, amelyek ingyenes segítséget nyújtanak, próbáld meg a Nap Kört. Ha már nem is eszel, az már komoly probléma.Egyél. Először kevesebbet, lassan, leülve, jól megrágva, nem fog visszajönni. A 8-as ismeretlen nehogy fordulj, mert még a végén "nem videó leszel"! Nagyon nincs képben az illető, ha ideggyógyászatot emleget, amilyen elnevezést már rég nem használnak, másrészt egy egészen más szakterület, és gyógyszerre sincs szükséged, egy jó pszichológusra van, aki helyreállítja az önbizalmadat. Hol veszett az el? Ketten vagytok anyukáddal? Mióta?
2021. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!