Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék visszaemlékezni...

Hogyan tudnék visszaemlékezni a traumatikus gyermekkori élményeimre?

Figyelt kérdés
Fel kell őket idéznem, hogy fel lehessen dolgozni őket es ne legyenek hatással a jelenemre, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Próbálok rájuk visszaemlékezni de mintha egy fekete lyuk lenne csak nagyon halványan ugrik be par dolog. Hogyan lehet segíteni az emlékezést?

2021. jan. 17. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vezetett meditáció segítségével pl:)
2021. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem emlékszel ezekre,akkor hogy tud még neked ezek fájdalmat okozni,hatással lenni a jelenedre? Nem értem.
2021. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem emlékszel rájuk, hogy lehetnek kihatással a jelenedre?
2021. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterapiaval felszínre lehet hozni ezeket az élményeket. Valószínűleg nem direktben, hogy hirtelen emlékezni fogsz egy ilyen emlékre, hanem átvitt képek formájában.
2021. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
minden múltbéli esemény hatással van a jelenünkre. Biztos van nektek is olyan, hogy utólag nem értitek miért reagáltatok, úgy ahogy. Lehet egy eltemetett trauma a kiváltó ok, lehet egy program amit gyerekként rögzítettél magadban. Ezeket felül lehet írni, de ahhoz ismerni kell a "sztorit".
2021. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor maguktól is előjönnek majd az emlékeid, ha elég erős leszel hozzá. Szóval elsősorban járnék a helyedben valamilyen terápiára, ahol elég önbizalmat és elfogadást találsz. Nekem legalább is maguktól jöttek elő az álmaim, mikor olyan terapeutához kerültem, akinél biztonságban éreztem magam. Az agyad tudja, hogy meddig kell elnyomnia ezeket az emlékeket...
2021. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem feltétlen igaz, hogy majd előjönnek ha elég erősek leszünk hozzá. Vannak dolgok amik olyan mélyen vannak, hogy azokat elő kell hozni.
2021. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!