Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok könyvet ezt...

Ajánlanátok könyvet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
A szuleim (61-64) alkoholistak, apa mar 20eve is az volt, anya idovel hozzazullott hogy elviselje. Eljottem otthonrol, kulfoldon elek a csaladommal, testverem maradt veluk mert szamit arra a hazra oroklesnel plusz anyamat vedeni ha elfajulna a dolog. En anyaval tartom a kapcsolatot, altalaban keddtol pentekig ir estenkent, pentek-hetfoig megy a pialas es tesom neha felhiv v ramir es kiegesziti ezeket a napokat h mivel teltek, miert nem irt anya. (Anya soha nem emliti, mentegetozik h lemerult a teloja 3napra, lusta volt irni es mindig van fedosztori h mivel telt a hetvege). Szoval pontosan tudom h mi megy, egyszer-ketszer beleszoltam, aztan amikor visszaestek, feladtam. Ugy erzem nem nekem kell anyamat megmenteni apamtol mert onkent van vele es tesom is mondta h valjanak el, megy vele, kiberelnek kozosen, anya mondta h o marad apaval. Egyre durvabbak a vitaik, verekedes nincs, ajtotores, rongalas igen. Egyszeruen nem ertem, nem birom felfogni h h sullyedtek a szuleim Blikk kategorias ujsagcikke, nem is a szegyen, hanem h az EN szuleim, akik szereto szulok voltak gyerekkoromban, akiket mindenki szeret a varosban, akik joszivuek, segitokeszek, tenyleg masokkal szemben zero rosszindulat, mindig adakozas, zart ajtok mogott ezt teszik egymassal. Csernus szerint el lehet ezt tenni a megfelelo polcra, nekem akkor sikerulne ha minden kapcsot megszakitanek veluk, de anyam belehalna es nem akarok rugni rajta meg en is, tesomat sem szeretnem egyedul hagyni ebben, ennyit tudok erte tenni h meghallgatom . Belemegyek a jatekba h nem tudok semmit es hetvegen mar nem irok anyanak, majd ha ir, reagalok. Egy szinjatek az egesz ahol ugy teszunk mintha nem lenne semmi gond. Tesommal csendben varjuk a tragediat, mert az fog pontot tenni a vegere, az mar biztos. Nem lehet oket megmenteni ettol, de keseru erzeseim vannak mindig amikor felhiv es elmeseli. Van erre vmi pszichologiai konyv ami segithet elfogadni h ez van?
2021. jan. 17. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Olvasd végig a Bibliát, talán ez az a könyv.
2021. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Inkabb menj pszichologushoz. Egy konyv ilyenkor nem nagyon segit.
2021. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nwm tudom milyen könyvet keresel, regényt, vagy önsegítő könyvet?
2021. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudja senki neked melyik könyv vagy pszichológiai jegyzet, feljegyzés fog segíteni, léteznek, de az alapproblémát nem oldja meg. Ergo, ha ezt nem tudod félretenni, akkor semmi nem segít, neten sok ilyet találsz. Tesód nem értem miért maradt vele, öröklés szempontjából ez mindegy.
2021. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Susan Forward - Mérgező szülők
2021. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!