Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz-e, hogy a borderline...

Igaz-e, hogy a borderline személyiségzavarosok kedvenc személyük kiválasztásánál nagyon is jól ráéreznek (mivel nagyon jó emberismerők és intelligensek), hogy ki az, akit majd igazán fognak tudni befolyásolni, manipulálni?

Figyelt kérdés
A manipulálás tudom, hogy az ő esetükben nem teljesen tudatos, és nem is igazán rossz szándék áll a manipulálás mögött, mert a borderline-osok csak így tudnak viselkedni, és úgy cselekednek ahogyan éppen érzik, nincs feltétlenül a manipulatív viselkedésük mögött egy rosszindulatú, előre megfontolt, gonosz terv, mint a mentálisan teljesen egészségeseknél. Mert ha egy mentálisan teljesen egészséges, normális ember manipulál másokat, az már más.

2021. jan. 21. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
A tudatos manipuláció nem összeegyeztethető a mentális egészséggel.
2021. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1: akkor úgy értve, hogy "ha egy NEM borderline-os ember manipulál másokat, az már más."
2021. jan. 21. 16:04
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Általánosítani nem tudok, én visszatekintve ráéreztem, igen. Most elköltöztem és sokat mozgok az emberek között, hogy ne tudjak egy embert jól megismerni, illetve az új pszichiáteremmel is ritkítani szeretném a találkozókat, hogy hozzá se kötődjek (a pszichológusomhoz nem fogok szerencsére, mert nem érzem jó szakembernek, nem segít).

Azt hiszem ez az egyetlen megoldás. (Bocsánat az offért, a kérdésre csupán az első mondattal tudtam válaszolni, a többi csupán egy megoldási stratégiát vázol fel.)

2021. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%

Ebbe még nem gondoltam bele, de valóban igaz, hogy akik közelebb állnak hozzám, barátok, ismerősök, őket nagyon könnyen manipulálom, bármit mondok, megteszik, ha más véleményen vagyunk, perceken belül ugyan azon a véleményen leszünk. Nem tudatos..

Olyan emberekkel nem is alakítok ki közelebbi viszonyt, kapcsolatot, akiket nem tudok valamilyen szinten befolyásolni. Szintén igaz, hogy olyan a közelembe sem kerülhet, aki esetleg csak megpróbálna irányítani, befolyásolni.

A családommal sincs közeli kapcsolatom (hiába élünk együtt), mind erős személyiségek vagyunk, őket nem tudom manipulálni, így nem is kerülhetnek igazán a belsőbb "körökbe".

2021. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%
Az adott cél eléréséhez bárkit, aki közel áll hozzám. Akik távol vannak, azokkal nem foglalkozom.
2021. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon az eddigi válaszokat! Jó látni, ahogy borderline-osok önvizsgálóan nyilatkoznak manipulatív viselkedésükről. Igaz-e az is, hogy ha látják, hogy nem tudják felhasználni a közel álló barátot fontos céljaikra, akkor szó nélkül megszakítják vele a kapcsolatot, szó nélkül lelépnek, ezzel úgymond helytelenítve a barátjuk számukra nem tetsző viselkedését? Remélem érthetően fogalmaztam. A silent treatment vagy csenddel verés manipulációs eszközre gondolok.
2021. febr. 1. 21:47
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

5# vagyok.

Pont ugyanez csinálom.. te jó ég!.. :D :D ... Lehet, máshogyan élni?! Nekem miért olyan természetes ez? Ilyenkor egy sz**nak érzem magam.

2021. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon is igaz. Rám legalábbis. " Ha nem az van, amit akarok, már nem is kellesz." Aztán ezt a kapcsolatmegszakítást bármikor vissza is tudom csinálni, mert mindig a másik az aki jobban ragaszkodik hozzám, mint fordítva..
2021. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
8-as: Pontosan!!! Ezekre gondoltam, nagyon ismerős a dolog! De úgy, hogy én voltam a volt legjobb barátom (aki borderline-os) által manipulált, nem-borderline-os személy, akinek csak a legvégén, sok évvel később esett le minden... "ezt a kapcsolatmegszakítást bármikor vissza is tudom csinálni" ezt tette párszor a legjobb barátom is, bár visszagondolva, inkább ő ragaszkodott jobban hozzám, ő tett többet a barátságért, de persze valamennyire én is komolyabban rá voltam utalva a barátságára, mert nála minőségibb, tartalmasabb barátokat sajnos nem sikerült szereznem.
2021. febr. 1. 21:58
 10/28 A kérdező kommentje:
*minőségibb, tartalmasabb barátot sajnos nem sikerült szereznem. (egyes számban jobban és érthetőbben hangzik)
2021. febr. 1. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!