Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus hogyan tud...

A pszichológus hogyan tud segíteni egy olyan embernek, akinek problémái vannak?

Figyelt kérdés

Mi történik a pszichológusnál?

A beszelgetés magában hogyan oldja meg a problémát?

Szerintetek van értelme pszichológushoz járni?



2021. jan. 23. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Szerintem mindig van értelme pszichológushoz járni.
Csak bizonyos problémákon tud segíteni, nem mindegyiken.
Semmi értelme nincs pszichológushoz járni.
Még árthat is!
Segít valamennyit, de nem ér meg annyi időt és pénzt.
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Először is szögezzünk le valamit: Az átlag pszichológus nem orvos, nincs képzettsége ahhoz, hogy egy mentális betegséget felismerjen, kezeljen. Ő azért van, hogy meghallgasson. Elmész megpróbál rávenni, hogy megnyílj és elmond a problémádat abban reménykedve, hogy a problémák kimondása a megoldásukban is segít. De ennyi. Sajnos vannak elég sokan akik kicsit túlbecsülik a szakmájukat és elkezdenek tanácsot adni, na abból elég sok probléma szokott származni.
2021. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Úgy tud segíteni, hogy kiforgat a pénzedből 😆 közben beléddumálja, hogy minden jó lesz 😆
2021. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

elmodom ami velem történt amikor 12éves voltam

a szüleim elkültek pszichológushoz mert romlotak a jegyeim?(3-as körüli átlagom volt), de máig a napig nem tudom, hogy miért, pedig tényleg jó gyerek voltam.

egy éves terápia után ekezdtem dadogni mert mindig sebbet fel kellet tépni.

nem modnom, hogy minden pszichológus szar,de az ennyém az volt!

2021. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fentiekkel nem értek egyet.

Nem csak beszélgettek!

A terapeuta feltérképezi a személyiségedet, problémáidat, családi kapcsolataidat, vagyis azt, hogy te ki vagy. Ahhoz, hogy értelme legyen az egésznek, az kell, hogy aki elmegy egy a pszichologushoz az megnyíljon, és akarja a változást, valóban együtt dolgozzon a terapeutával. Ha ez nemsikerül akkor van, hogy "csak" beszélgettek, és viszi a pénzt.

Én 2 évig jártam terápiára és nagyon nagyon sokat segített.

Sok olyan gondolatmenet ami évek alatt beégett, és számomra nem is volt kérdés, hogy adott kérdésre mi lehet a válasz változott meg.

Fontos!

Nem instant megoldás a pszichologus. Arra ott vannak a gyógyszerek(pszichiater), amik szerintem sok esetben csak tünetkezelésre jók, lelkileg, mentálisan nem leszel egészségesebb tőluk.

Fárasztó kemény munka, ha valaki a terápiát választja, de megéri.

2021. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En is az elottem szolohoz hasonlo elmenyt elek at.

Borzaszto neheznek erzem az egeszet, mert olyan dolgokrol is szukseges beszelni, amirol eddig nem beszeltel. En is gondolok sok mindent, de valosagos akkor lesz, amikor ki is mondom azokat. Ezt nagy kihivaskent elem meg.

Ugyanakkor latom az ertelmet es eredmenyet is. Korabban ha valaki rosszat mondott ram, azonnal osszetortem es szornyu embernek gondoltam magam. Ket honappal ezelott volt egy konfliktusom, ahol szemelyeskedessel tamadtak. Ahelyett, hogy magamra vettem volna (mint regen), azon gondolkoztam, hogy vajon miert erezhet igy a masik fel, milyen belso frusztraciojat vetitheti ki ram.

Ez a szemleletvaltas pedig a pszichologusnak koszonheto. Nem ugy zajlott, hogy elmondta a receptet, hanem annyi esetet beszeltunk meg, hogy jobban es konnyebben ereztem, hogy mire figyeljek. Eszrevetlenul szivarog az emberbe a valtozas.

En is borzaszto halas vagyok a pszichologusomnak, pedig szerintem nem olyan konnyu velem.

En is csak ajanlani tudom mindenkinek :)

2021. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!