Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a pszichiátria?

Milyen a pszichiátria?

Figyelt kérdés

Nincs hozzá közöm, de barátnőm bent van, és érdekelne hogy milyen körülmények vannak bent. Tényleg ordítozás megy éjjelente és összezárják a “normálisabbakat” az őrültekkel? Értem ezt úgy ha valaki bemegy depresszióval, őt külön rakják az agresszívaktól, ugye? Bocsi de ebben nem vagyok otthon:/

Barátnőm is meg fogom kérdezni de jelenleg nem érem el. Kicsit aggódok miatta.



2021. jan. 25. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki agresszív, az eleve zárt osztályon van, nem engedik, hogy másokban és magukban kárt tegyenek.

Akik nyílt osztályon vannak, azoknak különböző csoportos foglalkozásokat tartanak, többféle terápia van, illetve CSENDES pihenő is része a kezelésnek. Itt nem uvoltoznek az emberek.

Nem kell aggodnod, senki nem fogja bántani.


Ahol uvoltozhetnek az lehet pl geriatriai osztályon, ahol demens idősek vannak, fáj valamilyuk pl. De nem jellemző!!

2021. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És fontos, hogy ha talalkoztok, akkor ne mondd azt a szót, hogy "őrült", mert ez egy elég rossz stigma, légy tapintatos. Ez nagyon fontos!
2021. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manócska1 ***** válasza:
95%
nem zárják össze az agresszívakkal,tapasztalat. jobbulást a barátnődnek! neked kitartást,biztosan meggyógyul csak éreztesd vele hogy szereted és mellette állsz.
2021. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
71%

Most a covid miatt kicsit más a helyzet, nem tudom hogy ez mindenhol ígyvan-e, de a nyílt osztályokat bezárták, és csak a zártosztályok működnek.

Ott viszont előfordult hogy egyberakják a depresszióst az agresszívval, demens idősekkel, és hát megy az üvöltözés ezerrel.

2021. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. És utolsó, ilyenkor mennyire figyelnek rájuk? Vagy lehet megint én aggódok túlságosan a barátnőmért..:/
2021. jan. 25. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

ez attól függ hol van

nyílton ált. normális a közeg, a legtöbb szociálisan alsóbb osztály, nagyon kevés a kifejezetten furcsa ember (skizofrén, vagy más világban élő)

2021. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ameddig jónak látják az orvosok
2021. jan. 26. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!