Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne szakemberhez...

Érdemes lenne szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok túl egy szakításon ami nagyon megviselt, nagyon kötődtem az illetőhöz és legbelül még most is. Plusz jelenleg álláskereső vagyok, eddig 0 sikerrel, több elutasítással.

Napközben általában jó a hangulatom, viszont este 5-6 fele fokozatosan rámjön egy ilyen szorongásos-depressziós érzés, kedvtelen vagyok, nincs hangulatom semmihez, nincs jövőképem, félek a holnaptól, félek a jövőtől, úgy érzem se munkám se társam nem lesz a jövőben. Öngyilkossági gondolataim tulajdonképpen ninsenek, csak néha eszembe jut, hogy minek is élni, egyik napról a másikra, cél nélkül. És ez eltart egész este.


Szerintetek érdemes vele orvoshoz fordulni? Ha igen, akkor pontosan kihez? Pszichiátria? Fel tudnak erre írni valami hangulatjavítót vagy nyugtatót? Vagy mivel lehetne ennek a szörnyű időszaknak a végére pontot tenni?

Ki volt már ilyen helyzetben? Mi segített?



2021. jan. 21. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem orvosi kompetencia! Ha segítséget kérsz, akkor olyan pszichológushoz fordulj, aki kiképzett terapeuta, lehetőleg mélylélektani módszerekben (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni)
2021. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 De ő mit tud tenni? Gondolom egy pszichológus csak telebeszéli az ember fejét mindennel, ami a nehéz elméjűeknél - mint nálam - nem érne semmit.
2021. jan. 21. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!