Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió okozhat ilyen...

Depresszió okozhat ilyen kimerultseget?

Figyelt kérdés
Gyűlölök korán kelni és mikor nappalra kell jönnöm dolgozni már előre rápörgök pszichésen is, hogy mennyire nem akarom. Éjjeli bagoly vagyok, nem tudok korán elaludni így nappalos előtt maximum 4 órát tudok aludni. Ingerült vagyok egész nap, fáj a fejem, a szemem, szédülök, ég a gyomrom, hányingerem van, minden bajom komolyan. Viszont egész hónapban 7 nappalos műszakom van, szóval fizikailag nem kellene ennyire megterhelnie, hogy 1-1 napot kevesebbet alszok. Éjszakás műszakban semmi bajom. Okozhatja ezeket a tüneteket, hogy rápörgök az egészre pszichésen?! Képes vagyok utána 16 órát is aludni, akkor már rosszul nem vagyok csak a tulalvas miatt vagyok nyomott olyankor. Nincs semmi ami miatt muszáj lenne felkelnem, az otthoni teendőim bármikor el tudom végezni, egyedül élek, erre azért így is szokott idő jutni. Magyarul nincs motiváció, a vírushelyzet óta nincsenek olyan programok, baráti összejövetelek se mint korábban.
2021. jan. 26. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, én is hasonló tüneteket tapasztalok magamon.

Én már kitapasztaltam hogy a több alvás sokszor nem pihentetőbb, ha "hagyom magam" akkor én is simán alszok 10 órát, és még fáradtabb vagyok mint voltam.


6-8 óra alvás bőven elég, e mellett azt tapasztalom hogy ha kimarad az edzés pár napnál tovább akkor ez a kimerül állapot még jobban fokozódik.


Még akkor is próbálom megcsinálni az edzést ha aznap fáradt vagyok mert a végére rendesen jobb kedvem lesz :D Gondolom szerotonin szabadul fel vagy hasonló.


Ezeket tudom ajánlani, remélem egy kicsit segíteni tudtam.

2021. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem valós kimerültség, hanem kimerültség ÉRZET. A depresszió jellegzetes tünete.
2021. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!