Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember próbál saját kis...

Ha az ember próbál saját kis világába bezárkózni, kizárni a külvilágot, hétköznapi dolgok frusztrálják?

Figyelt kérdés

Rólam lenne szó, sokszor "lehetetlen" dolgok érdekelnek inkább, csillagászat, filozófia, élet utáni lét, démonok, mindegy, valami nem evilági. Ezeken agyalok, a hétköznapi élet meg sokszor szinte kizáródik, igyekszem magam elzárni, bezárni ebbe a világba.


Kérdés miért lehet ez?


2021. jan. 27. 08:59
 1/5 Phoney ***** válasza:

Az ilyen embert általában nem(csak) a "hétköznapi" dolgok frusztrálják, hanem bármi, akár a külső, akár a belső (-lelki) világából. Sokszor inkább az utóbbi.

Aki a "saját kis világába" zárkózik, az gyakran nemcsak a külvilág elől menekül, hanem a saját világán belül – az elől – is egy kisebb burokba bújik el.


Szóval hogy mi a problémád, az sajnos nem derül ki ennyiből, de valamilyen szorngásos zavar lehet. Amikor ilyen "lehetetlen" dolgokba menekül az ember, az egyben egyfajta tudattalan megoldási kísérlet is lehet, de ilyen véletlenszerű témákkal nem sokat szokott segíteni. Ha azt akarod, hogy hasznodra váljon ez az állapot, akkor foglalkozz inkább mélypszichológiával, az akár segíthet is, pl. olvass C.G. Jungot.

2021. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok, bár ez nálam tudatos. Nincs tévém, nem érdekel a politika, vírushiszti, vagy a celebek baromságai. Esténként csillagászatos videókat nézek, vagy jó könyveket olvasok, és ezeken elmélkedek. Annyi, hogy teljesen nem zárom ki a külvilágot, járok a boltba, postára csekkeket befizetni, és autót is vezetek. Szerintem nem butaság kizárni ami nem érdekel, nyilván észszerű mértékig. Szóval nem lakatlan szigeten vagyunk, bizonyos dolgokat el kell intézni.
2021. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, én se olyan vagyok hogy mindent végülis, de azért sokmindent kizárok, kissé ellaposodott az érdeklődési köröm, és néha a kapcsolataimat se ápolom rendesen, holott nős vagyok.
2021. jan. 27. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan vagyok mint te, Pacsi. Az élet értelme, érdeme, csillagászat, kozmosz után, negatív univerzum, nem anyagi világba tartozó tudatos lények, Isten/istenek, filozófiai érvek, legendák, szellemek,. Ez az ami leköti az én agyam. Csak annyi köztünk a különbség, hogy szeretem a hétköznapi dolgokat is. Szeretek tanulni más emberektől, és az emberek pszichológiája is érdekel... Hmm. Talán még sem vagyok ugyan olyan... Ne zárd el magad.. Egy idő után ez negatív hatással lehet az életedre. Próbáld megtalálni magad hétköznapi dolgokban is. És próbálj meg elfogadni dolgokat olyannak amilyenek.
2022. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+ azért lehet ez mert ennyire jó dolgok ezek, és túlságosan fontosnak érzed hogy rájöjj az ilyen dolgok miértjére, ez meg az emberek kíváncsiságából fakad.
2022. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!