Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megmagyarázni...

Hogyan lehet megmagyarázni azoknak az embereknek a viselkedését akik folyton csapkodnak, törnek-zúznak amit lehet a környezetükben?

Figyelt kérdés

Van pár ember az környezetemben akik elég bosszantóak.

Becsapják az ajtót, a bögrét az asztalra dobja, volt hogy el is tört. Mindent csap vág aztán meg nem érti miért megy tönkre minden.

A telefonját is 3 havonta cseréli mert dobálja.

Csak próbálom megérteni miért van ez.

Először azt hittem hogy miattam mert esetleg nem kedvelnek vagy idegesítem őket.

De mások is észrevették ezt a viselkedést.

Ezek az emberek dühösek vagy frusztráltak valamiért?


Persze értem hogy a tárgyak csak tárgyak és nem élő teremtmények, de miért kell mindent dobálni megy csapkodni ha le lehet tenni rendesen is az asztalra. Az ajtót is be lehet csukni szépen...stb.



2021. jan. 27. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Hát mert ők olyan gyökerek, hogy valamilyen formában felsőbbrendűbbnek akarnak látszani de csak a tárgyakon tudnak már felülemelkedni, leigázni őket, mert az emberek már rég nem veszik őket komolyan és ilyesmivel akarnak kitünni a posványból, ahova lesülyedt az értelmi, érzelmi szinvonaluk.
2021. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Komoly frusztráció dolgozik bennük, és ezt nem képesek kezelni.



Régen én is sokszor viselkedtem hasonlóan. Nagyon komoly belső munkára volt szükség ahhoz, hogy ez megváltozzon. Ki kell adniuk a dühüket, erre éreznek késztetést, és olyasmin vezetik le, amivel szerintük a legkevesebb kárt okozzák.


Ettől még idegesítő a viselkedésük, és áttételesen kárt okoznak azoknak, akiknek ezt el kell szenvedniük.

2021. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet le leszek pontozva, de szerintem ez nevelés kérdése is. Engem mindig úgy neveltek, hogy vigyázzak mindenre, mert minden érték. Ha a kelleténél erősebben nyomtam meg a villanykapcsolót, és nagyot kattant, már azért is rám szóltak, hogy "ne verekedjek a fallal".

Volt egy barátom, aki teljesen más közegből jött, na mellette én is felfigyeltem minden hangos mozdulatára, és idegesített is. A mikróajtót hangosan bevágta, az ajtót nekicsapta néha a falnak, a bögréket/poharakat nagy hanggal csapta az asztalra, pedig egyáltalán nem volt frusztrált, csak egyszerűen nem korrigálta minden mozdulatát, nem volt óvatos. Ettől függetlenül nem a tárgyakat akarta leigázni..Biztos van olyan is, aki dühből csinálja ezeket, de szerintem azon látszik is, hogy duzzog, vagy van valami kínja, a többiek pedig csak óvatlanok, és nem tanulták meg, hogy vigyázzanak jobban az értékeikre.

2021. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/3

Ment a pont. Fel! :)

Köszönöm a választ.

2021. máj. 3. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!