Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni, ha a...

Mit lehet kezdeni, ha a körzeti pszichiáter egyértelműen rossz diagnózist adott?

Figyelt kérdés
Nem, nem arról van szó, hogy a páciens nem fogadja el, hogy segítség kell neki, hiszen akkor nem ő maga ment volna segítségért. Őszintén beszélt neki az érzéseiről, sajnos már sokkal hamarabb kellett volna mennie, erre papíron annyira más diagnózis lett kiírva, mintha valakiével összecserélték volna... Meg vagyunk döbbenve!

2021. jan. 27. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek ment pszichiáterhez, ha ti tudjátok a diagnózist?
2021. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy mi tudnánk. Amúgy egyértelműen: depresszió, ami nem volt kezelve évekig. A gyógyszere is antidepresszáns, ami segít is neki azóta. A diagnózisa viszont teljesen más, olyan, amilyen a betegnek soha az életében nem volt, ezt pedig még laikus is látja.
2021. jan. 27. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Van másik is, akihez átmehetnél? Érdemes lenne egy másikkal is beszélgetni, pláne mielőtt félrekezelnek esetleg. Nekem szorongásra és alvászavarra, mellette gyászoltam is,antipszichotikumot! írt fel. Plusz bemondás alapján, oda sem figyelt olyanok voltak a papíromon, hogy csak néztem :D Átmentem máshoz, ő is szükségtelennek találta ezt és kaptam megfelelő ellátást
2021. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére igen, csak félünk, hogy ott kész ténynek fogják venni ezt a diagnózist. Bár szerintem minimális józan paraszti ésszel látni fogja a másik szakember, hogy brutálisan téves lett a diagnózis. Amúgy nálunk pánikbetegség (!) lett a diagnózis úgy, hogy soha, egyetlen pánikroham sem történt, mellesleg a pánikroham annyira semmi mással össze sem téveszthető (max. az infarktussal), hogy el sem tudjuk képzelni, ez hogy jött ki neki...
2021. jan. 27. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

El kell menni másik orvoshoz. Ők sem mindenható istenek, szoktak tévedni.

Kicsit off, de ártani nem fog a tapasztalatom. Nyugtatóról szoktam le, egy csomó elvonási tünetem volt, remegés, szorongások, szédülés, stb. Ezt szépen el is mondtam az orvosnak, aki ezt maximálisan figyelmen kívül hagyva személyiség zavart diagnosztizált. Elmentem egy másik orvoshoz, neki is elmondtam, ő skizofréniát diagnosztizált. Egy harmadik pedig hipochondriát. Tehát még úgy sem ismerték fel a bajomat, hogy szépen elmondtam. Többet nem is mentem orvoshoz, hanem meggyógyultam egyedül. Szóval ennyit a nagytudású orvosokról. Gondolom bukdácsoltak az egyetemen, átbulizták az egészet, és kegyelem kettessel diplomáztak le.

2021. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De durva... Elvonási tüneteket ennyire benézni azért művészet. Elismerem, vannak betegségek, amiket nagyon nem lehet könnyű diagnosztizálni, de azért ahol teljesen egyértelmű? Valóban nem mindenhatóak, és ilyen esetben azért én is kíváncsi lennék, milyen eredménnyel végezték el az egyetemet. Olyat tapasztaltam én is, hogy sokszor nem is figyelnek igazán. Egyszerűen nem fogom tudni megérteni, pánikroham nélkül hogy lehetne az ember pánikbeteg...
2021. jan. 27. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

sztk pszichiáter?

ott kb. ez van.

klinikai pszichológus is vizsgált vagy csak 5-10 perc alatt a doki?

amúgy antidepresszánst kb. mindenre adnak

2021. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sztk. Áh, letudtak gyorsan. Nagyon nem is tűnt motiváltnak a doktornő. Őszintén olyan az egész, mintha csak valamit odafirkantott volna, ami először eszébe juott. El vagyunk képedve...
2021. jan. 27. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!