Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus hogy tud segíteni...

Pszichológus hogy tud segíteni a szorongáson?

Figyelt kérdés

Nem kételkedem egyáltalán, nem erről van szó.

Egyik orvosom pszichológust, másik pszichiátert javasolt. Én mindenképpen pszichológushoz mennék, eszemben sincs gyógyszerekhez nyúlni. Mire számítsak egy pszichológusnál, milyen folyamat lesz? Szeretek előre tisztában lenni a dolgokkal:)



2021. jan. 22. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tud. És beszélgetés lesz. :) Fontos a bizalom, a megnyílás és az előítélet mentes őszinteség.
2021. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tud!

Beszélgetésre számíts, együtt megkeresitek a probléma gyökerét és mond technikákat amikkel a tüneteket tudod enyhíteni, vagy akár teljesen meg is szüntetni.

2021. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapos beszélgetésre érdemes felkészülni. Nekem mielőtt mentem, tanácsolták, hogy ha van naplóm azt mindenképp vigyem. Vagy ha nincs, akkor érdemes előre összeírni pár dolgot. Miért mész pontosan, szeretnél-e kérdést feltenni. Ez nekem rengeteget segített. Szokták szeretni, ha a terápiára rászánsz egy külön füzetet.

Az első alkalmak nálam a probléma feltérképezésére, egymás megismerésére és a bizalom kialakítására mentek el. Utána pedig jönnek a mélyebb dolgok. Ez egy kicsit érzékenyen tud érinteni, ezért célszerű olyan időpontra menni, amikor utána van időd átgondolni és feldolgozni a dolgokat. Felmerülhetnek olyan témák, amikről nem beszélsz szívesen, vagy amik érzékenyen érintenek. A pszichológus végigvezet ezen a beszélgetésen, viszont hatalmas lelki munka kell a teljes megnyíláshoz, és nem is biztos, hogy minden kérdésére azonnal tudsz válaszolni. Ebben is sok támogatást tud adni.

Ami még fontos lehet, hogy bár nagyon jó dolog, és fontos szakemberhez menni, minden ember más, és a kompatibilitás kérdése általában két-három alkalom után könnyen leszűrhető. Ha nem tudod kialakítani a pszichológus felé a bizalmat, vagy úgy érzed nem ő a számodra megfelelő ember, ilyenkor érdemes elgondolkodni a váltáson. Viszont ha megtalálod a számodra megfelelő szakembert, az szó szerint életet tud menteni (tapasztalat).

És még annyi, hogy bátran tegyél fel kérdéseket. Akkor is ha triviálisnak vagy butaságnak tűnhetnek.


Sok sikert, és kitartást.

Egy szorongással küzdő sorstárs

2021. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!